Hava durumuna dikkat: İstanbul için kar yağışı uyarısı...

Hava durumuna dikkat: İstanbul için kar yağışı uyarısı..., İstanbul Alan Varsayım Erken Dikkat Merkezi ’nin değerlendirmelerine kadar; bölge genelinde hava sıcaklıklarının yarın (12 Ocak, Çarşamba) itibariyle hissedilir derecede (6 ila 12 derece) azalacağı tahmin ediliyor. İs.

Hava durumuna dikkat: İstanbul için kar yağışı uyarısı...
Editör: 15Haber
11 Ocak 2022 - 22:38
Hava durumuna dikkat: İstanbul için kar yağışı uyarısı...,

İstanbul Alan Varsayım Erken Dikkat Merkezi ’nin değerlendirmelerine kadar; bölge genelinde hava sıcaklıklarının yarın (12 Ocak, Çarşamba) itibariyle hissedilir derecede (6 ila 12 derece) azalacağı tahmin ediliyor.

İstanbul ’da yağmur şeklinde başlayacak olan yağışların, sıcaklık düşüşü ile karla karmakarışık yağmur ve kar, yüksek kesimlerde ise kar biçiminde olacağı tahmin ediliyor.

Bölge genelinde halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının 12.01.2022 Çarşamba gününden itibaren Trakya ’dan başlayarak alan genelinde hissedilir derecede (6 ila 12) azalacağı, hafta ardına kadar bölge genelinde mevsim normallerinin aşağı seyredeceği varsayım ediliyor.

Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havanın etkisi ile 12.01.2022 Çarşamba gününden itibaren yağışların; Bölgemizde Trakya ’dan başlayarak bölge genelinde karla girift yağmur ve kar biçiminde görüleceği tahmin ediliyor.

Soğuk ve yağışlı havanın önümüzdeki hafta başından itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor.

İstanbul ’da 12.01.2022 Çarşamba günü hava sıcaklıklarının kuvvetli poyraz ile birlikte hissedilir derecede düşmesi bekleniyor. Yağmur biçiminde başlayacak olan yağışların, sıcaklık düşüşü ile karla karmakarışık yağmur ve kar, yüksek kesimlerde ise kar şeklinde olacağı varsayım ediliyor.

13.01.2022 Perşembe günü il genelinde yer yer kar yağışı bekleniyor.

İstanbul ’da minimum / En yüksek hava sıcaklıkları:

Çarşamba 3/4,

Perşembe 0/2,

Cuma -1/4,

Cumartesi 1/7,

Pazar 2/7

Hava durumuna dikkat: İstanbul için kar yağışı uyarısı..., başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum