Hava basma bahanesiyle keşif yapan mazgal hırsızı yakalandı

Hava basma bahanesiyle keşif yapan mazgal hırsızı yakalandı, Gündem Haberleri.

Hava basma bahanesiyle keşif yapan mazgal hırsızı yakalandı
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 12:36
Hava basma bahanesiyle keşif yapan mazgal hırsızı yakalandı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Hırsızlık olayları Meram ilçesinde yer alan bambaşka mazot istasyonlarında meydana geldi. Edinilen bilgiye takriben, ilçe genelindeki mazot istasyonlarında mazgalların demirlerinin çalındığı ihbarları üstüne Konya İl Emniyet Müdürlüğü Meram Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Görüntüleri inceleyen ekipler, panelvan ve plakasız bir aracın araba yıkama ya da lastiğe hava basma gibi bahanelerle istasyonlarda buluş yaparak kameraları saptama ettiğini ve kameraların görmediği noktalardaki mazgal demirlerini çaldığını belirledi.

Akaryakıt istasyonlarından toplamda 30 bin liralık mazgal demiri çalan şüphelinin K.D. olduğunu belirleyen polis ekipleri, hırsızlık malzemelerinin bir kısmı ile birlikte şüpheliyi yakalayarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlının uyuşturucu madde uygulamak, hırsızlık, yağma gibi suçlardan 35 suç kaydı olduğu belirlendi. K.D.'nin çaldığı malzemeleri satın aldığı saptama edilen hurdacı B.Ç. de yakalanarak suç eşyası satın almaktan operasyon yapılmak üzere polis merkezine götürüldü.

Mazot istasyonlarından 30 bin TL'lik mazgal demiri çalan K.D. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken, hırsızlık malzemesi satın bölge B.Ç. hakkında adli ve yönetimle ilgili işlem başlatıldı. Olayda kullanılan ve ön plakası olmayan araca ise trafik yönünden bin 604 lira cezai operasyon uygulandı.

İbrahim Yetkin
 

Hava basma bahanesiyle keşif yapan mazgal hırsızı yakalandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum