Hataylı iş adamı: 'Eşim beni dolandırdı'

Hataylı iş adamı: 'Eşim beni dolandırdı', Gündem Haberleri.

Hataylı iş adamı: 'Eşim beni dolandırdı'
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 13:55
Hataylı iş adamı: 'Eşim beni dolandırdı', Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Kırıkhan ilçesinde yaşayan meslek adamı David Maltas, geçen sene A. Maltas (22) ile evlendi. Maltas daha sonra eşine bir kuaför salonu açtı. İddiaya kadar, David Maltas işi gereği yurt dışına çıktığı sırada eşi, kocasına ait 1 milyon lira layık altın, döviz ve eşyalarını alarak ilçeden ayrıldı. Davit Maltas, Hatay'a döndüğünde durumu öğrenince polise başvurdu. Hakkında yakalama kararı çıkartılan A. Maltas'ın alışveriş yaptığı anlar ise emniyet kameralarınca görüntülendi.

Olayla ilgili konuşan David Maltas, "Benden çaldıklarını istemiyorum. Teslim olsun ve esnaftan aldıklarını iade etsin. Diğer bir şey istemiyorum ve bir an önce boşanmak istiyorum. Ortalama zararım 1 milyon TL. Bunların bir kısmı döviz, bir kısmı altın, bazı esnaftan da benim adımı kullanarak telefon almış. Bunların hepsinin iadesini istiyorum” dedi.

"Müvekkilim önemli bir miktarda para ve önemli bir manevi bir zarara sokulmuştur"

Avukat Erol Mert Mursaloğlu ise, A. Maltas hakkında Kırıkhan Cumhuriyet Başsavcılığına başvurduklarını belirterek, hakkında dolandırıcılık, ev ve meslek yerinden hırsızlık suçlarından dosyalar açıldığını söyledi. Avukat Mursaloğlu, müvekkilinin maddi kaybın dışarıda önemli bir haysiyet kaybı da yaşadığını belirterek, "Kendisi yapmış olduğu uluslararası işler neticesinde Kıbrıs'a gitmiştir. Kıbrıs'ta bulunduğu sürede eşiyle herhangi bir sorun olmamasına karşın burada bir dolandırıcılıktan dolayı işlem görmüştür. Durum şöyle ki, müvekkilim ciddi bir miktarda para ve ciddi bir manevi bir zarara sokulmuştur. Evinde bulunduğu bir dönemde yaklaşık 30-40 bin dolara yakın bir paramız alınmıştır. Bu noktada müvekkilim kabahat duyurusunda bulunmuştur. Çünkü kişinin çocukları ve muhakkak miktarda evde yer alan eşyaları alıp kaçması bölgede büyük bir ses getirmiştir. Bu noktada işlemler başlatılmış ve devam etmektedir. Şu lahza kendisi kaçak durumdadır. Savcılıktan aldığımız karar neticesinde tutuklama şeklinde yakalanmasını da talep ettik. Bu nokta da karar aşamasında. Adli süreç olduğu için fazla teferruat veremesem de yakın dönemde inşallah yakalanıp zorunlu mercilere teslim olması konusunda talep ediyoruz. Burası ufak bir ilçe ve dedikodunun yoğun olduğu bir yer. Müvekkilim büyük bir haysiyet kaybı yaşıyor. Esnaftan alınanların yeniden geri iade edilmesini talep ediyoruz" diye konuştu.

Recep Dağdelen - Adem Karagöz
 

Hataylı iş adamı: 'Eşim beni dolandırdı', başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Hataylı iş adamı: 'Eşim beni dolandırdı' haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum