Hastaneye kaldırılan Kadir İnanır'ın felç riski var mı? Yeğeninden "beynine pıhtı attı" iddialarına yanıt

Hastaneye kaldırılan Kadir İnanır'ın felç riski var mı? Yeğeninden "beynine pıhtı attı" iddialarına yanıt, Muğla'nın Ortaca ilçesinde bir anda rahatsızlanan Kadir İnanır, ambulansla Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine getirildi.

Hastaneye kaldırılan Kadir İnanır'ın felç riski var mı? Yeğeninden "beynine pıhtı attı" iddialarına yanıt
Editör: 15Haber
21 Kasım 2021 - 17:02
Hastaneye kaldırılan Kadir İnanır'ın felç riski var mı? Yeğeninden "beynine pıhtı attı" iddialarına yanıt,

Muğla'nın Ortaca ilçesinde bir anda rahatsızlanan Kadir İnanır, ambulansla Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine getirildi.

YOĞUN BAKIMDA İDDİASI

Hastanenin yoğun bakımında yoklama altına alınan İnanır'ın beyin damarında pıhtı atması sonucu rahatsızlandığı belirtildi. İnanır'ın bir süre yoğun bakımda kalacağı ve duruma tarafından ameliyat edilebileceği öğrenildi.

YEĞENİ LEVENT İNANIR'DAN "BEYNİNE PIHTI ATTI" İDDİALARINA YANIT

Bu iddiaların ardındaki Haber türk'e konuşan Kadir İnanır'ın yeğeni Levent İnanır, amcasının yoğum bakımda olmadığını tedavisinin adi odada devam ettiğini söyledi. Levent İnanır keza Kadir İnanır'ın rahatsızlığının beyinle ilgili olmadığını bir ay önce ameliyat olduğu gözüme pıhtı attığını ifade etti. bu nedenle hayati tehlikesi bulunmadığı gibi felç riski de bulunmadığını söyleyen Levent İnanır, "Daha önce beyninde pıhtı atması gibi bir durumun olduğu sanıldı fakat öyle değil. Pıhtı ameliyat olan gözünde oluşmuş" dedi.

"KENDİSİNİN DURUMU İYİ OLUP, TETKİKLERİ DEVAM ETMEKTEDİR"

Denizli'de Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde tedaviye alınan İnanır'ın durumu ile ilgili hastaneden yazılı izah etme yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "çok değerli sanatçımız Kadir İnanır'ı Üniversitemiz Hastanesinde davetli ediyoruz. Kendisinin durumu iyi olup, tetkikleri devam etmektedir. Türk sinemasının kıymetli ismini hekimlerimizin gözetimi aşağı bir müddet daha misafir edeceğiz."

Hastaneye kaldırılan Kadir İnanır'ın felç riski var mı? Yeğeninden 'beynine pıhtı attı' iddialarına yanıt

KADİR İNANIR KİMDİR?

Sinema oyuncusu ve yönetmen Kadir İnanır 15 Nisan 1949'da Ordu'nun Fatsa ilçesinde dünyaya geldi. İnanır, ailesinin son çocuğudur. Fatsa'daki ilkokul ve ortaokul eğitimi sırasında sahne yeteneğini çeşitli okul gösterilerinde sergiledi. İnanır, yatılı olarak okuduğu İstanbul Haydarpaşa Lisesi'nin peşinde Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo-Televizyon Bölümü'nü bitirdi.

Hastaneye kaldırılan Kadir İnanır'ın felç riski var mı? Yeğeninden 'beynine pıhtı attı' iddialara yanıt

67 yılında Ses dergisi'nin düzenlediği "Sinema Artisti Yarışması"'nda finale kaldı, 1968 düzenlenen Saklambaç gazetesinin "Fotoroman Artisti Yarışması"'nda da birinci oldu. Bir vakit fotoromanlarda oynadıktan sonradan Yedi Adım Sonradan (1968) adlı filmdeki minik bir rolle sinemaya başladı. İlk kere başrolde oynadığı 1970 tarihli, Atıf Yılmaz'ın yönettiği Kara Gözlüm filminde Türkân Şoray'la başrolleri paylaştı.

Hastaneye kaldırılan Kadir İnanır'ın felç riski var mı? Yeğeninden 'beynine pıhtı attı' iddialara yanıt

FİLMLERİ VE ÖDÜLLERİ

Daha daha sonra Şoray'la çoğu film daha çevirerek Türk sinemasının erkek yıldızları arasına girdi. Zamanla daha nitelikli filmlere yöneldi. Atıf Yılmaz'ın yönettiği Utanç (1972), Selvi Boylum, Al Yazmalım (1977) ve Bir Yudum Sevgi (1984), Ömer Kavur'un yönettiği Ah Güzel İstanbul (1981), Kırık Bir Aşk Hikayesi (1981) ve Amansız Yol (1985), Şerif Gören'in yönettiği Tomruk (1982), Sen Türkülerini Söyle (1986) ve Katırcılar (1987), Erdoğan Tokatlı'nın yönettiği Suçumuz İnsan Elde Etmek (1986) ve 72. Koğuş (1987), Akıllı Alasya'nın yönettiği Dikenli Yol (1986), Galibiyet Par'ın yönettiği Yedi Uyuyanlar (1988), Melih Gülgen'in yönettiği Tatar Ramazan (1990) ve Tatar Ramazan Sürgünde (1992) bu filmler arasındadır.

5. Altın Koza Film Festivali'nde başrolünü Filiz Akın'la paylaştığı Utanç (1973) adlı filmle En İyi Erkek Oyuncu seçilen Kadir İnanır, başrollerini Fatma Girik, Serpil Çakmaklı, Nur Sürer, Erdal Özyağcılar ile paylaştığı 1985 tarihli Yılanların Öcü adlı Şerif Gören filmiyle ise 1986 Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünün sahibi oldu. Kadir İnanır, 1990'da Medcezir Manzaraları adlı film ile 3. Ankara Film Festivali'nde de En İyi Erkek Oyuncu dalında ödülün sahibi oldu.

Son dönem Türk sinemasında 2000 yapımı Komser Şekspir adlı Sinan Çetin filminde yer alan meşhur oyuncu, 24 sene aradan sonra 2003 yılında Gönderilmemiş Mektuplar adlı filmde Türkân Şoray'la tekrar bir araya geldi. Uzun yıllar birbirine yakıştırılan ikili bu filmle de büyük alaka topladı.

2005 yılında Memduh Ün ve Tunç Başaran'ın yönettiği, Fatma Girik ile birlikte başrollerini paylaştığı, Sinema Bir Mucizedir adlı yapımda oynadı. Oynadığı filmlerin içeriği konusunda da etkili olan İnanır genellikle onurlu, özverili ve zinde erkek tiplerini canlandırmıştır. Toplam 182 sinema filminde ve 7 televizyon dizisinde rol alan İnanır'ın en uzun soluklu dizisi Marziye adlı yapım oldu. 1995-1996 yılları arasında Kanal D'de yayınlanan Böyle Gitmez adlı bir haber programının sunuculuğunu yaptı.

Şubat 2012'de bel fıtığı ameliyatı olan İnanır, gerisinde akciğerlerinde görülen bir tümör nedeniyle bir operasyon daha geçirdi.

Haberler.com - Magazin Haberleri

Hastaneye kaldırılan Kadir İnanır'ın felç riski var mı? Yeğeninden "beynine pıhtı attı" iddialarına yanıt, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum