Hastanede zehirlenen personellerle ilgili açıklama

Hastanede zehirlenen personellerle ilgili açıklama, Gündem Haberleri.

Hastanede zehirlenen personellerle ilgili açıklama
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 22:41
Hastanede zehirlenen personellerle ilgili açıklama, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Olay, 12 Mayıs Perşembe günü Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye takriben, hastane personeli yediği yemekten rahatsız olarak zehirlenme şüphesiyle ivedi servise başvurdu.

Bu başvuruların üstüne hastane yönetimi anında harekete geçerek konuyla ilgili tahlil başlattı.

“GEREKLİ ARAŞTIRMA VE İNCELEMELER HEMEN BAŞLATILDI”

Hastaneden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

*Hastanemizde 12 Mayıs 2022 tarihinde öğle yemeği olarak et döner ve pirinç pilavı çıkmıştır. Bu yemek yemek ayrıca çalışanlara ayrıca de hasta ve refakatçilerine verilmiştir. 13 Mayıs 2022 tarihinde çalışanlarımızdan birkaç tanesinin gıda zehirlenmesine aynı şikayetlerle hastanemiz acil servisine başvurduğu bilgisi tarafımıza ulaşır ulaşmaz bütün birimlerimizle seferber olarak, lüzum hastanemiz acele servisinde gerekse hastanemiz mutfağında zorunlu araştırma ve araştırmalar derhal başlatılmış olup, bu durumun demin hastanemiz yemeğinden olup olmadığı bile emin değilken, tarafımızca Gıda ve Tarım Bakanlığı aranmış ve İlçe Tarım Müdürlüğünden bahsedilen gündeki yemekten numune alınması talep edilmiştir. İlçe tarım müdürlüğü göre hemencecik kurumumuza gelerek gerekli numuneler küskün ve laboratuvara gönderilmiştir.”

“BİRÇOĞU AYAKTA TEDAVİ İLE İKAMETLERİNE GÖNDERİLMİŞTİR”

Aynı yemekten hastane personeli haricinde diğer bazı kurum çalışanları, hastalar ve hasta refakatçilerinin de yediğini aktaran hastane yönetimi, şu ifadeleri kullandı;

*Ancak şu anda değin çalışanlarımız haricinde bu durumla alakalı herhangi bir sağlık kuruluşuna başvuru yapıldığına dair bir veri tarafımıza ulaşmamıştır. Haberlerde konu olan 200 çalışan sayısı doğruyu yansıtmamaktadır.

*Uygulama sayısı az daha 80-90 birey olup bunların birçoğu ayakta tedavi ile ikametlerine gönderilmiştir. Alışılagelmiş zamanlarda da hastanemiz yemeklerinden davacı olan bir personelimiz ya da hastamız olduğunda da derhal zorunlu işlemlerin yapıldığını ve hiçbir şikayetin göz ardı edilmediğini, hastanemizde kalitenin artırılması hususunda sürekli olarak çalışmalarımızın devam ettiğini belirtir, hastanemiz hakkında çıkan yalan yanlış, mesnetsiz ve kaynağı belirli olmayan haberleri yapan basın organları hakkında zorunlu yasal haklarımızın gizli tutulduğunu bildirmek isteriz.

*Hastanemiz takriben 500 bin nüfusa hizmet veren ve başarılı çalışmaları ile halkımızın taktirini kazanmış olan bir kurumdur. Demin çok üzücü lakin sebebi belirli olmayan vakalar için derhal suçlu bildiri edilip, kurumumuzun saygınlığını bitirmeye çalışan basın organlarını kınıyor durumu halkımızın taktirlerine sunuyoruz. İHA

Hastanede zehirlenen personellerle ilgili açıklama, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum