Hastanede sağlık çalışanına saldıran genç kıza 1 yıl 10 gün hapis

Hastanede sağlık çalışanına saldıran genç kıza 1 yıl 10 gün hapis, Olay, Samsun'un İlkadım ilçesi Kıran Mahallesi'nde bulunan Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acil servisinde 9 Mart 2021 tarihinde meydana geldi.

Hastanede sağlık çalışanına saldıran genç kıza 1 yıl 10 gün hapis
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 18:51
Hastanede sağlık çalışanına saldıran genç kıza 1 yıl 10 gün hapis,

Olay, Samsun'un İlkadım ilçesi Kıran Mahallesi'nde bulunan Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acil servisinde 9 Mart 2021 tarihinde meydana geldi. Hastanenin ivedi servisinde görevli Nurhan Y. adlı sıhhat çalışanı, hasta yakını olan 18 yaşındaki E.G. adlı kızın saldırısına uğradı. Nurhan Y. gözüne su şişesi ile vurularak yaralandı. Yaralanan kadın, devir yaptığı hastanenin ivedi servisinde çare altına alındı. Agresif E.G. polis göre gözaltına alındı. Atak hatıra ise emniyet kamerası göre saniye saniye kaydedilirken, darp edilen afiyet çalışanı Nurhan Y.'nin tedavisi yapılıp 3 gün meslek göremez raporu verildi. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan E.G. bir vakit cezaevinden kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere tahliye oldu.

E.G. hakkında Samsun 1. Çocuk Mahkemesinde dava açıldı. Yargılanması sona eren E.G. mahkemece 'kamu görevlisi olan sağlık durumu personelini yaralamak' suçundan önce 2 sene 22 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, durum tarihinde E.G.'nin yaşının 15-18 arası olmasından dolayı hapis cezasını 1 sene 10 güne indirerek iyi hal indirimi uygulamadı ve verilen hapis cezasını da ertelemedi.

E.G. keza, olay sırasında 'Nurhan Y.'ye hakaret etmek' suçundan da ayrıca 6 bin 330 lira da adli para cezasına çarptırıldı. Para cezası da ertelenmeyerek, 24 eşdeğer taksit taksit ödenmesine karar verildi.

Muhammer Ay
 

Hastanede sağlık çalışanına saldıran genç kıza 1 yıl 10 gün hapis, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum