evde masajmasaj istanbul

Hastanede güvenlik görevlisini bayıltana kadar böyle darp etti

Durum Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alikahya yerleşkesinde meydana geldi.

Hastanede güvenlik görevlisini bayıltana kadar böyle darp etti
Editör: 15Haber
07 Ekim 2021 - 16:46

Durum Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alikahya yerleşkesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre ziyaret saatinin dolmasıyla servisten çıkarılan 3 kişiden biri, iddialara kadar nöbetçi bayan hemşireye ‘Bana doktor çağırın, ben hastamı taburcu etmek istiyorum' dedi. Akşam saati olduğu için hekim olmadığını belirten hemşireye, ‘Ben acilen hariç tutmak istiyorum, bana doktoru getirin' diye bağıran saldırganın hemşirenin üstüne yürüdüğünü ayrım eden emniyet görevlisi Bülent Deniz duruma müdahale etmeye çalıştı. O sırada gözleri dönen 1'i kadın 3 agresif Deniz'in boğazını sıkarak kafasını 3-4 kez duvara vurdu.

Aldığı darbeyle bayılıp yere yığılan güvenlik görevlisinden hıncını alamayan agresif yerde baygın yatan Deniz'e ‘Sen daha ölmedin mi?' diyerek vurmaya devam etti.

Olayın ihbar edilmesi üstüne polis ekipleri saldırganı ve yan iki şahsı gözaltına aldı. Emniyet görevlisine dehşeti yaşatan kavgacı tutuklu yargılanırken, diğer iki kişi bağımsızlık bırakıldı. O anları anlatan güvenlik görevlisi Bülent Deniz gözyaşlarını tutamadı.

“Boğazımı sıkarak kafamı duvara 3-4 defa vurdu. Kendimden geçtim”

Durum anını anlatan Bülent Deniz, kafası duvara vurulduktan sonra kendinden geçtiğini belirterek, “Saat 20.30 sıralarında rutin olarak servisleri boşaltıyoruz. Servisleri boşaltırken arkadaşın odada olduğunu gördük. Onları her zamanki gibi açık havada çıkardık. sonra dost ‘Bana doktor çağırın, ben hastamı taburcu etmek istiyorum' dedi. Bu yüksek sesle olunca o akşamki nöbetçi hemşiremiz olaya müdahil oldu. Akşam doktorun olmadığını, sabah müsait bir zamanda imzayla birlikte hastasını çıkarabileceğini söyledi. daha sonra hastanın yakını bu konuya itiraz ederek ‘Ben şu anda çıkarmak istiyorum, bana doktoru getirin' dedi. Hemşire arkadaşımıza yüksek sesle seslenince, üstüne içten hareket edince biz mecburen müdahale etmek zorundayız. Müdahale ederken arkadaş boğazımı sıkarak duvara 3-4 kere vurdu. Kendimden geçtim” dedi.

“İyi ve fena günlerinde yanlarındayız bize niçin bu şekilde tavır aldıklarını bilmiyorum”

İnsanların bu stil davranışlar sergilemesinin kendisini çok üzdüğünü açıklayan Deniz, “Biz burada mutlu günlerinde, iyi ve kötü günlerinde yanlarındayız, bize neden bu şekilde hitabe aldıklarını bilmiyorum. Arkadaşlarım söylüyor; ben olayın devamını hatırlamıyorum lakin yerdeyken yeniden baştan gelerek ‘Bu arkadaş öldü mü, ölmedi mi?' demiş. Arkamda duran ilk önce il sıhhat müdürüme, arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnsanlarımızdaki bu öfke nedir? İnsanları anlayamıyoruz. Sabırlı olmalarını istiyoruz. Bizlerin onlar için olduğumuzu insanlarımız bilsin. Onların en küçük canı yandığı zaman birincil müdahale eden bu gördüğümüz arkadaşlarımız” diye konuştu.

“Yerde yatan arkadaşımıza bitmiş ‘Sen ölmedin mi?' diye vurmaları gaddarca bir davranıştır”

Emniyet görevlisine yapılan saldırının öldürmeye girişim olduğunun altını çizen Öz Sıhhat İş Sendikası Kocaeli il Başkanı Sedat Balkan, “Maalesef şu lahza sözün bittiği yerdeyiz. Gerçekte bunu kelimelerle açıklama yapmak işe yarayacak şart değil. Buradaki arkadaşımıza yapılan hamle sıradan bir saldırı yok. Hastane yönetimine teşekkür ediyorum. Emniyet kamerası kayıtlarını göndererek hemen müdahale etti. Saldırgan birey şuanda esir yargılanıyor. Hastane yönetiminin kamera kayıtlarını göndermesi çok hoş bir davranış oldu. Yalnızca saldırı değil, öldürmeye girişim olan eylemdir. Zaten polis de bunun kararını vermiş. Bu saatten sonradan da sendika olarak bu tarz olayların devam etmemesi için arkadaşımızın yanındayız, yanına olmaya devam edeceğiz. Yerde yatan arkadaşımıza bitmiş ‘Sen ölmedin mi?' diye vurmaları gaddarca bir davranıştır” biçiminde konuştu.

“Biz bu olayın takipçisiyiz”

Konunun takipçisi olacaklarını ifade eden Balkan, "Soruşturma devam ettiği sürece, biz de olayın içerisinde ve soruşturmanın takipçisi olacağız. Temizlik işçisinden tutun, güvenlik görevlisine dek, bu arkadaşlarımız defalarca hastalarla birlikte. Bizim devletimize güvenimiz baki, inanıyorum fakat bu arkadaşların hiç biri cezasız kalmayacak. Cezasız kalmadığı sürece bu tarz olayların durulmayacağına eminim” ifadelerini kullandı.

O anlar emniyet kamerasında

öte taraftan yaşanan darp hatıra güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde bir kişinin yanında bulunan şahıslar ille güvenlik görevlisinin boğazını sıkması ve duvara dürüst götürmesi yer alıyor. Aldığı darbeler ile yere yığılan emniyet görevlisinin yardımına ise hastane personeli ve vatandaşlar koşuyor. Yerde baygın vaziyette yatan emniyet görevlisinin yanına gelen şahsın tekrar hücum yaptığı görüntülerde yer alıyor.

Harun Yıldız - Fehime Kartal
 

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum