Hanefi Avcı'nın rütbeleri geri alındı

Hanefi Avcı'nın rütbeleri geri alındı, Gündem Haberleri.

Hanefi Avcı'nın rütbeleri geri alındı
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 11:08
Hanefi Avcı'nın rütbeleri geri alındı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Katıldığı bir TV programında, eski HDP Benzer Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ’la ilgili Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararına uyulması gerektiğini söyleyen Kaçakçılık ve Organize Suçlar Mücadele Dairesi eski başkanı Hanefi Avcı ’ya soruşturma açılmıştı.

Avcı ’nın 375 sayılı KHK ’ya eklenen geçici 35. madde doğrultusunda
rütbelerinin geri alınmasına karar verildi. Kararın eski polis şefine bildiri edilmesi ile emekli polis kimliği ve silahı da geri alınacak.

35. MADDE NEYİ İÇERİYOR?

“TSK, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Emniyet Komutanlığı ve EGM ’den çıkarılanların, herhangi bir mahkeme kararına lüzum duymadan sahip oldukları rütbe ve memuriyetlerinin alınarak, tekrar kabul edilmemek üzere ulus görevinden çıkarılması hususu düzenlenmiştir. Bu millet görevlileri 15 gün içerisinde Devlet Personel Başkanlığı ’na bildirilerek ilişiklerinin kurumlarından kesilmesi sonucuyla karşılaşırlar.”

Hanefi Avcı'nın rütbeleri geri alındı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Hanefi Avcı'nın rütbeleri geri alındı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum