Hakkarili anne, 8 yıldır PKK 'nın elinde olan kızı için evlat nöbetine dahil oldu

Hakkarili anne, 8 yıldır PKK ’nın elinde olan kızı için evlat nöbetine dahil oldu, Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan ailelerin, 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi 808'inci gününde sürüyor.

Hakkarili anne, 8 yıldır PKK 'nın elinde olan kızı için evlat nöbetine dahil oldu
Editör: 15Haber
18 Kasım 2021 - 14:34
Hakkarili anne, 8 yıldır PKK ’nın elinde olan kızı için evlat nöbetine dahil oldu,

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan ailelerin, 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi 808'inci gününde sürüyor. Hakkari'de ikamet eden ve 2014 yılında 23 yaşındayken kaçırılan kızı Zahide Öner'in annesi Zebude Öner, HDP il binası önüne gelerek göz yaşları içinde kızını HDP'den istedi.

"İki kez Irak'a gittik kızımı bize göstermediler”

Kızının 2014 yılında HDP göre 23 yaşındayken kaçırılıp PKK'ya teslim edildiğini ileri süren anne Zebude Öner, Hakkari'den gelip kızını istediğini söyledi. Kürtçe açıklamalarda bulunan anne Öner, “Hakkariliyim, evimiz Çukurca'da. Kızımı HDP götürüp PKK'ya teslim etti, 8 yıldır hiçbir haber alamıyoruz. İki kere Irak'a gittik kızımı bize göstermediler. Bu anneler ile birlikte burada olacağım, kızım gelmeyinceye kadar gitmeyeceğim. Anneciğim, Zebude, korkma, gel teslim ol. Evine gel. Devletimiz canice vermiyor, korkma gel” dedi.

Aile açıklamasının gerisinde eylem yapan öteki ailelerle birlikte eyleme dahil oldu.

Hakkarili anne, 8 yıldır PKK ’nın elinde olan kızı için evlat nöbetine dahil oldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum