Hakkari'de husumetli iki aile barıştırıldı , HAKKARİ haberleri

Son Dakika HAKKARİ haberleri: Hakkari’de iki aile arasındaki husumet, aşiret liderlerinin devreye girmesiyle son buldu.

Hakkari'de husumetli iki aile barıştırıldı
, HAKKARİ haberleri
Editör: Derya Demir
25 Ocak 2023 - 18:16
Hakkari’de husumetli iki aile barıştırıldı , HAKKARİ haberleri, HAKKARİ İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Hakkari’de iki aile arasındaki husumet, aşiret liderlerinin devreye girmesiyle son buldu.
Yaklaşık 5 ay önce iki ayrı aşirete mensup Arsan ve Erdal aileleri arasında çıkan olayda bir kişi silahla yaralanmıştı. Huzursuzluğa neden olan olayda, birçok iş yerinin camları kırılmıştı. Aşiret liderlerinin devreye girmesiyle birlikte aralarında husumet olan iki aile barıştırıldı.
Medrese Mahallesi’nde bulunan H. İsmail Sever’in evinde yapılan barış törenine aşiret liderleri Orhan Pirozbeyoğlu, Ali İhsan Zeydan, Metin Kurt, H. Mehmet Adıyaman, Necman Adıyaman ve her iki ailenin fertleri ve birçok aile büyüğü katıldı.
Hakkari’de husumetli iki aile barıştırıldı
Hakkari’de husumetli iki aile barıştırıldı
Hakkari’de husumetli iki aile barıştırıldı

Detaylı bir şekilde, Hakkari’de husumetli iki aile barıştırıldı , HAKKARİ haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. HAKKARİ ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum