Hafızlık eğitimini tamamlayan Recep Tayyip Erdoğan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri muhteşem bir törenle icazetlerini aldı

Hafızlık eğitimini tamamlayan Recep Tayyip Erdoğan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri muhteşem bir törenle icazetlerini aldı, İSTANBUL (Haberler.com) - Recep Tayyip Erdoğan İmam Konuşmacı Ortaokulu, Qubbe Life'ta Hafızlık İcazet Merasimi düzenledi.

Hafızlık eğitimini tamamlayan Recep Tayyip Erdoğan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri muhteşem bir törenle icazetlerini aldı
Editör: 15Haber
19 Kasım 2021 - 23:39
Hafızlık eğitimini tamamlayan Recep Tayyip Erdoğan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri muhteşem bir törenle icazetlerini aldı,

İSTANBUL (Haberler.com) - Recep Tayyip Erdoğan İmam Konuşmacı Ortaokulu, Qubbe Life'ta Hafızlık İcazet Merasimi düzenledi. Başarılı sunucu Serkan Aksarı'nın sunumu ile 14 Kasım 2021 tarihinde gerçekleşen merasime; çoğu bürokrat, usta ve kadın girişimci katıldı. Tören, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu'nun Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Hafızlık İcazet Merasimi büyük bir etkinlikle gerçekleştiModa tasarımcısı Hacere Orhan.

"TÜM KAPILARI ONLAR İÇİN AÇARIZ"

İcazet etkinliği dahilinde başlangıç konuşmasını yapan moda tasarımcısı Hacere Orhan, kendisinin de minik yaşta hafız olduğunu ve bu yüzden düzenlenen programın sponsorluğunu bizzat üstlendiğini söyledi. Sözlerine "Onlar bizim geleceğimiz ve tüm kapıları onlar için açarız" diye sürekli Orhan, ilk adımı Recep Tayyip Erdoğan İmam Hatip Ortaokulu'nun bir kısmının tadilatını yaptıklarını ve daha fazlası için faaliyetlerin devam edeceğini belirtti. Hafız kızların kıyafetlerini tasarımcı kimliği ile birleştiren Orhan, şık mekân tasarımı ile de geceye estetik kattı.

Hafızlık İcazet Merasimi büyük bir etkinlikle Qubbe Life'ta gerçekleşti

Orhan'ın konuşmasından sonra Üsküdar Belediyesi Meclis Üyesi, Abdurrahman Alp Beyaz hafızlığın değeri ve ehemmiyeti üstüne bir söylev gerçekleştirdi.

DERECELİ İSİMLERDEN KUR'AN TİLAVETİ

Program, Kuran-ı Kerim'i güzel okuma yarışması dünya üçüncüsü Muhammed Said Sezer, Sultançiftliği Merkez Cami İmam Hatibi Ömer Demirci, Kuran-ı Kerim'i güzel okuma dünya birincisi, Emirgan Hamidi Evvel Cami İmam Hatibi Alpcan Çelik, Kurra Muhsin Kara ve Hafız Osman Bostancı'nın kuran tilaveti ile devam etti.

Hafızlık İcazet Merasimi büyük bir etkinlikle Qubbe Life'ta gerçekleşti

HAFIZLIĞIN KIYMETİ ÜZERİNE KONUŞMALAR YAPILDI

Qubbe Life etkinlik salonunda düzenlenen sertifika töreninde, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz ve Dr. Fatih Çollak da hafızlık üzerine tavır yaptı. Hafızlığını tamamlayan öğrencileri tebrik eden Dr. Fatih Çollak, "Hafız kızlarımız Kur'an-ı Kerim'i hayat rehberi haline getirerek hem kendilerini keza de çevrelerindeki kişileri aydınlatacaklar." dedi.

Hafızlık İcazet Merasimi büyük bir etkinlikle Qubbe Life'ta gerçekleşti

SERTİFİKALAR TAKDİM EDİLDİ

Çollak'ın konuşmasının arkasında isimleri tek tek okunarak platforma çağırılan "Okullu Hafızlık Projesi" kapsamında 6 ayda hafızlığını tamamlayan hafızlara sertifikalarını Ayasofya-İ Kebir Camii Şerif -i İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu, Dr. Fatih Çollak, Prof Dr. Hasan Kâmil Yılmaz, Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Esenler Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Kamil Ayata, Eski İl Genel Meclis Üyesi Hamza Kirik, İlçe Vaizesin Pakize Yetimova, Prof. Dr. Ömer Dinçer, Mehmet Akif Ersoy Cami Dernek Başkanı Hamit Öztürk, Sultangazi Müftülüğü Şube Müdürü Davut Tanrıverdi, Fevzi Kavramak Cami Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkanı Vahab Demir, İZÜ Öğretim Görevlisi Gülsüm Arslan, Mevlâna Merkez Anadolu Lisesi Mektep Müdürü Mustafa Erbas ve ev sahibesi Hacere Orhan taktim etti.

Hafızlık İcazet Merasimi büyük bir etkinlikle Qubbe Life'ta gerçekleşti

Hafızlık İcazet Merasimi büyük bir etkinlikle Qubbe Life'ta gerçekleşti

AFRİKALI ALİ GECENİN RENKLİ SİMALARINDAN BİRİ OLDU

Gecenin renkli simalarından bir diğeri ise Afrikalı Ali oldu. Hafızlarla tanışma serüvenini heyecanla anlatan Afrikalı Ali, kendisinin de İmam Konuşmacı mezunu olduğunu ve daima çocukların yanında olduğunu belirtti.

SEMA GÖSTERİMİ İLE PROGRAM SONA ERDİ

Mustafa Urhan ve ekibi tarafından gerçekleştirilen sema gösterimi ve ilahi dinletisi ile aralıksız program, hafızlara hediyelerinin verilmesi ile son buldu.

Hafızlık İcazet Merasimi büyük bir etkinlikle Qubbe Life'ta gerçekleşti

2022 minimum vergi teklifi: 5200 TL

DİSK'in "2022 yılında en düşük ücretin asgari net 5.200 ? olmalıdır." önerisine katılıyor musunuz? #AsgariÜcret #disk

— Haberler () November 19, 2021

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Hafızlık eğitimini tamamlayan Recep Tayyip Erdoğan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri muhteşem bir törenle icazetlerini aldı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum