Güzelleşmeye gitti, tanınmaz hale geldi

Güzelleşmeye gitti, tanınmaz hale geldi, Gündem Haberleri.

Güzelleşmeye gitti, tanınmaz hale geldi
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 19:33
Güzelleşmeye gitti, tanınmaz hale geldi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Antalya ’da yaşamış Çilem Kılıç, kuaför bir arkadaşının tavsiyesi ile estetik operasyonu olmaya karar verdi. Estetik cerrah R.Ö. ile iletişime geçen Kılıç, çektiği kredi sonrası 75 bin TL ’ye operasyon için anlaştı.

Geçtiğimiz 10 Şubat ’ta özel bir hastanede estetik operasyona giren Kılıç, bir gün sonra taburcu edildi. İki hafta kontrollerine devam edilen Çilem Kılıç, anlaşmış olduğu ameliyatların bir kısmının yapılmadığını görünce ödemesinin geri verilmesini istedi.

İDDİAYA KADAR TEDAVİSİ YARIM KALDI

40 bin TL ’sinin geri ödenmesinin peşinde güya doktoru Kılıç ’ın tedavisini yarım bıraktı ve telefonlarına cevap vermemeye başladı. Burun, yüz germe, göğüs ve karın yağı alma operasyonu geçiren Kılıç ’a, doktoru ‘hediyem olsun ’ diyerek koltuk altı toparlama da yaptı.

ENFEKSİYON KAPTI

İddiaya tarafindan doktorun tedavisini yarım bırakmasının arkasından Kılıç ’ın, karın ve göğüs bölgesi enfeksiyon kaptı, kulak ardındaki yaralar oluştu, koltuk aşağıda ise haritayı andıran bir manzara oluştu. Karın bölgesinde de derin kanal oluşan Çilem Kılıç, iki büklüm şekilde evinde güçlükle yürüyebiliyor.

Hem sağlığından hem parasından olan Kılıç, doktor hakkında avukatı aracılığıyla şikayette bulundu. CİMER ve İl Sağlık Durumu Müdürlüğü ’ne şikayet dilekçesi yazdı. Kılıç ’ın baştan sağlığına kavuşabilmesi için aralık ayında bir dizi işlem geçirmesi gerekiyor.

“ÇOK GÜZEL YAPACAĞIM”

Geçtiğimiz şubat ayında kuaför bir arkadaşının tavsiyesi ile estetik operasyonu yaptırmaya karar verdiğini belirten Çilem Kılıç, şu ifadeleri kullandı;

*Ben de karşılaşmak istediğimi söyledim. Moralim bozuktu birazcık kendimi iyi hissetmek istedim aklımda da böyle bir şey yoktu. Doktorun muayenesinde görüştük, beni ikna etti, ‘şöyle yapacağız, böyle yapacağız, fazla güzel yapacağım ’ dedi. İkna oldum.

*Kredi çekeceğimi ve onaylanması halinde operasyonu olacağımı söyledim. Kredim onaylandı ve 3 gün sonra özel bir hastaneye randevu verdim.

*Parayı hesabına atmamı istemedi, 3 bin TL ’yi elden, diğer 72 bin TL ’yi talimatımla bankadan sekreteri çekti. Parayı almadan ameliyata girmedi. Ameliyatı oldum.

“BAŞKA HASTANEYE GİTTİM”

Bir gün hastanede kaldığını, bazı bölgelerindeki direnlerinin anında çıkarıldığını öteki bölgelerindekinin 20 gün sonra isteği ile çıkarıldığını dile getiren Kılıç, şunları söyledi;

*Kanamam ve akıntım vardı direnlerim çıkartılamadı bir müddet. Ben tepki verince dışlamak zorunda kaldı. Sonradan enfeksiyon kaptı, bir takım ameliyatlarımın yapılmadığını gördüm. Hocam yaptığınız bölümlerin parasını alın, hiç yapmadığınız ameliyatın parasını geri istediğimi söyledim.

*Sonradan doktor paramın 40 bin TL ’sini ikna etti. Parayı iknadan sonradan doktor telefonlarıma cevap vermemeye başladı, sancılarım, ağrılarım, akıntım vardı. Başka bir hastaneye gittim anında enfeksiyon olduğu ortaya çıktı.

*Diğer bir hastaneye gittim, ‘başka birinin yaptığı ameliyata bakamayız, o doktorun ne yaptığını bilemiyoruz ’ dediler. Üstlenmediler. Karnımın hali bu şekilde, yağ, merhem sürüyorum.

“3 AYDIR BÖYLEYİM”

Kollarının altının harita, kulaklarının arkasının yaralar içinde kaldığını anlatan Kılıç, “Estetik diye gittim ama koşul apaçık. Dikişlerim açıldı. Dudağım olmadı, yüz germe yaptı olmadı, burnum çarpık kaldı. Ameliyata girerken bile yapamayacaksınız ‘bırakın ’ dedim. Sözde yüz germe yaptı, boynumu germiş, yüzümde bir şey değil. Aylarca boynumu döndüremedim. Hala yaralarım iyileşmedi. Her yerim enfeksiyon kapmış, nasıl anlatayım ama. Başka doktora gittim 6 ay daha sonra her tarafta ameliyat olmak gerektiğini söyledi. Sancılarım var hareket ediyorum ama zorlanıyorum. Sağa sola şiddet dönüyorum. Acılarıma uyanıyorum. 3 aydır böyleyim” diye konuştu.

“SAĞLIĞIMDAN OLDUM”

Bu doktorun araştırılmasını ve gereken cezayı almasını isteyen Çilem Kılıç, “Diğer doktorlar da zan aşağıda kalıyor. CİMER ’e şikayette bulundum. İl Afiyet Müdürlüğü ’ne başvuru verdim. Avukatım aracılığıyla işlemler başlatıldı. Arabuluculuğu kabul etmedi. Eski halime dönebilecek miyim emin yok. Bir acı daha çekeceğim. Sağlığım psikolojim gitti. Yerle bir oldum. Maddi manevi yıkıldım. Başkaları yanmasın, kasap gibi kesip kesip biçiyor. Bu doktor araştırılsın, çok mağdur oldum. Sadece moralim dizelsin birkaç güzel dokunuş istedim. Güzelleşmek için gittim lakin sağlığımdan oldum. Vücudumun her yeri haritaya döndü. Vücudumu mahvetti, bu doktordan ardına kadar şikayetçiyim” ifadelerine yer verdi. İHA

Güzelleşmeye gitti, tanınmaz hale geldi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum