evde masajmasaj istanbul

Gürültü nedeniyle 2 komşusunu öldüren Akın Aydın 'ın yargılandığı davada mütalaa açıklandı

Esenyurt Necip Fazıl Kısakürek Mahallesi'nde 31 Ekim 2021 tarihinde üstteki katta oturan komşusundan gelen çocuk seslerinden rahatsız olup, pompalı tüfekle komşuları Fadime Kurt (50) ve Tuğrul Kurt'u (31) öldürüp, Emrah Kurt'u da (26) omuzundan yaralayan Akın Kültürlü'ın yargıla.

Gürültü nedeniyle 2 komşusunu öldüren Akın Aydın 'ın yargılandığı davada mütalaa açıklandı
Editör: 15Haber
05 Ekim 2021 - 18:01

Esenyurt Necip Fazıl Kısakürek Mahallesi'nde 31 Ekim 2021 tarihinde üstteki katta oturan komşusundan gelen çocuk seslerinden rahatsız olup, pompalı tüfekle komşuları Fadime Kurt (50) ve Tuğrul Kurt'u (31) öldürüp, Emrah Kurt'u da (26) omuzundan yaralayan Akın Kültürlü'ın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.
Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada sanık Akın Aydın SEGBİS sistemi ile hazır edilirken, müştekiler ve taraf avukatları duruşma salonunda hazırlanmış bulundu.

Duruşmada mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı davalı ile maktuller ve müştekilerin aynı binada oturduklarını belirterek, sanığın binanın 2. katında oturduğunu, kabahat tarihinde üst kattaki dairenin önüne artan bir şekilde pompalı tüfek ile ateş edip kapıyı kırdığını aktardı.

Mütalaada sanığın Fadime Kurt ve katılan Emrah Kurt'a ateş ettiği, yakın mesafeden yapılan atış sonucu Fadime Kurt'un hayatını kaybettiği, Emrah Kurt'un ise boyun ve omuz bölgelerinden yaralandığı anlatıldı. Maktul Fadime Kurt'un üstteki katta oturan oğlu Tuğrul Kurt'un tabanca sesi duyması üzerine daha aşağı kata indiği kayıtlı mütalaada, sanığın Kurt'u görüp ateş ettiği ve ölmesine neden olduğu açıklandı.

Mütalaada sanığın cinayetleri üst kattan gelen çocuk sesine sinirlenip işlediğini söylediği fakat tanıkların çocuk sesi olmadığını beyan ettiği anlatıldı. Sanığın cinayetleri neden işlediğinin saptama edilemediği de mütalaada açıklandı. Mütalaada sanık Akın Açık Fikirli'ın 2 kere ‘mahsus öldürme' ve ‘bilerek öldürmeye teşebbüs' suçlarından 2 kez müebbet ile 9 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması istek edildi.

Duruşmada söz verilen davalı avukatı mütalaaya karşısında savunma yapmak için zaman istek etti. Mahkemeye heyeti, sanık avukatının mütalaaya karşısında savunma yapması için zaman vererek duruşmayı erteledi.
İddianameden

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı kadar hazırlanan iddianamede, 31 Ekim 2020 tarihinde meydana gelen olay anlatılmıştı. İddianamede olay günü davalı Akın Aydınlatılmış'ın şamata gelmesi üstüne komşusu Fadime Kurt ile tartışıp, pompalı tüfekle Fadime Kurt'a daha sonrasında odadan çıkan oğlu Tuğrul Kurt'a alev ederek ölümüne sebebiyet verdiği belirtilmişti. İddianamede sanık Aydın'ın ayrıca Emrah Kurt'a alev ederek yaralanmasına neden olduğu açıklanmıştı. Sanık Aydınlatılmış'ın ‘bilerek öldürme' suçundan 2 kere müebbet hapis, ‘bilerek öldürmeye teşebbüs' suçundan ise 9 yıldan 15 yıla dek hapisle cezalandırılması talep edilmişti.

Melike İnal

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum