Güney Koreli profesöre eşine darptan 6 yıl 3 ay hapis 

Güney Koreli profesöre eşine darptan 6 yıl 3 ay hapis , Gündem Haberleri.

Güney Koreli profesöre eşine darptan 6 yıl 3 ay hapis 
Editör: 15Haber
21 Haziran 2022 - 16:40
Güney Koreli profesöre eşine darptan 6 yıl 3 ay hapis , Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İstanbul 54. Asliye Canice Mahkemesi ’ndeki duruşmaya, sanık Namkook Lee tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) yoluyla katıldı. Davacı olan eşi Jae Young Lee ’yi (64) ise duruşmaya katılmadı.

“İNTİHAR ETMESİN DİYE ÖNLEMEK İSTEDİM, VURMADIM”

Sanık Namkook Lee çevirmen eşliğinde İngilizce açıklama verdi. Lee,

“Eşime hiçbir vakit vurmadım. Benim hikayem üç ay önce başladı. Özel üniversitede sözleşmeli olarak çalışmaya başladım. İki sınıfta devir alıyordum. Paramı birinci sömestrde aldım, ikinci sömestrde alamadım.

Bu yüzden stresliydim. Hayal kırıklığına uğramıştım. 2 ay sonradan az kalsın tükenmiştim. Bundan nedeniyle eşimle aramızda sorunlar vardı. Aramızda tartışmalar oluyordu.

Durum günü eşim intihara kalkışmıştı. Komşularım da gördüler. Durmasını söylediler. İkinci kattaki pencereden intihara kalkışmıştı. Eşim 70 kilodur. Ben ise 45 kiloyum. Onu geri çekmeye çalıştım. Sonra enerjim bitmişti. Son gücümü kullandım ve onu yere çektim. Onun ölmesini engellemeye çalıştım.

Ona kasti olarak vurmak ya da darbetmek istemedim. Onu önlemek istedim. Ben bir erkeğim ama ondan daha ince bir fiziğe sahibim. Yalnızca onu çektim. Ona elbette vurmadım” dedi.

“KARIMI SEVİYORUM” DEYİP AĞLADI

Hakimin, mağdurun yüzünde ve vücudundaki yaralanmalara ilişkin doktor raporunu sorması üzerine, davalı Lee, “Bilmiyorum. Sizden duydum” diye yanıt verdi. Hakimin, “Eşiniz derhal nerede, kendisiyle görüştünüz mü?” şeklindeki sorusunu sanık Namkook Lee gözyaşları içinde “Karımı seviyorum, sağlık durumum iyi değil. Eşimle birlikte almak istiyorum. Eşimin Türkiye ’de olup olmadığını bilmiyorum. Cezaevinde olduğumdan beri eşimden haber almadım” diye cevapladı.

Sanık avukatı Turan Altun, “Müvekkilim dünya çapında tanınan, aşina bir insandır. Eşiyle 45 yıldır evlidir. Müvekkilim kabahat işlemeye dair kastı yoktur. Eşi Türkiye ’ye alışmadığını söyleyerek bu durumu sorun haline getirmiştir. Davacı intihar etmeye çalıştığı için sanık intiharı engelleme aşamasında oluşan yaralanmalar vardır.

Darp değil, intiharı engellemeye yöneliktir. Rapordaki yaralanmaların tümü, müvekkilimin eşini çekerken oraya buraya çarpmasıyla oluşan yaralanmalardır. Alınan raporların yeterli olmadığını düşünüyoruz, tekrar Adli Tıp Kurumuna gönderilmesini istiyoruz” dedi.

SAVCI MÜTALAASINI VERDİ

Duruşma savcısı hakkındaki mütalaasında, davalı hakkında “Hakaret” ve “korkutma” suçlarından beraatini talep ederken, “Kasıtlı Olarak yaralama” suçundan ise cezalandırılmasını istek etti. Davalı avukatı Turan Altun ise “Hakaret” ve “tehdit” suçundan mütalaaya katıldıklarını belirtirken, “Kasıtlı Olarak yaralama” suçundan bahşedilen mütalaaya katılmadıklarını belirtti.

“BENİ AFFEDİN”

Mütalaaya aleyhinde laf bahşedilen sanık Namkook Lee ise, “Türk yargısına saygılıyım, adaletine de güveniyorum. Beni affedin. Kusuruma bakmayın” dedikten sonra Türkçe olarak teşekkür etti.

TAHLİYESİNE KARAR VERİLDİ

Duruşma, davalı Namkook Lee ’nin “Hakaret” ve “Korkutma ” suçlarından delil bulunmadığından beraatine karar verirken, yaşamsal tehlikeye sokacak şekilde eşini mahsus yaralama suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Mahkeme, sanık hakkında yurt dışına çıkış yasağı ve en yakın karakola imza atması koşuluyla da tahliyesine karar verdi.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ’nca hazırlanan iddianamede, tarafların evli oldukları ve bir yıl önce şüpheli koca Namkook Lee ’nin işi nedeniyle Güney Kore ’den Türkiye ’ye taşındıkları belirtildi. Taraflar aralarında uyuşmazlık bulunduğu ve 26 Mayıs 2022 ’de evde oturdukları sırada Namkook Lee ’nin eşinin göğsüne üç defa yumruk vurarak yaraladığı anlatıldı. Ertesi gün de bu kere dıştan birlikte oturdukları sırada bitmiş eşiyle yeniden tartışan şüpheli Namkook Lee ’nin eşinin ağzına vurduğu, daha sonra karnına yumruk attığı belirtildi. Birlikte gittikleri evde şüpheli Namkook Lee ’nin eşinin yüzüne ve vücudunun her yerini yumruklamaya devam ettiği kaydedildi. İddianamede, şüpheli Namkook Lee ’nin eşini saatlerce dövdüğü, dövme esnasında da “Seni öldüreceğim” diyerek küfür, hakaret ve tehditte bulunduğu anlatıldı. Olay nedeniyle Jae Young Lee ’nin alınan raporlarında, yaşamsal risk geçirecek şekilde yaralandığı belirtildi. İddianamede, şüpheli Namkook Lee ’nin “Yaşamsal risk meydana getirecek şekilde mahsus yaralama”, “Hakaret” ve “Korkutma” suçlarından 5 yıl 10 aydan 14 sene 6 avuç içi dek hapsi talep edildi.

DHA-Genel – Türkiye-İstanbul –
2022-06-21 14:57:34

Güney Koreli profesöre eşine darptan 6 yıl 3 ay hapis , başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Güney Koreli profesöre eşine darptan 6 yıl 3 ay hapis  haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum