Güney Aşağı Kırzı Köyü İlkokulu ve köy yaşam merkezini ziyaret etti

Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi iyileştirme çerçevesinde Bayburt’taki dezavantajlı okullar başta olmak üzere tüm okulların eksikleri tespit edilerek bu eksikler hızla giderilmeye devam ediyor.

Güney Aşağı Kırzı Köyü İlkokulu ve köy yaşam merkezini ziyaret etti
Editör: Derya Demir
18 Ağustos 2022 - 09:01
Güney Aşağı Kırzı Köyü İlkokulu ve köy yaşam merkezini ziyaret etti, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi iyileştirme çerçevesinde Bayburt’taki dezavantajlı okullar başta olmak üzere tüm okulların eksikleri tespit edilerek bu eksikler hızla giderilmeye devam ediyor.
Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi ile okulların fiziki gereksinimleri ivedi biçimde giderilerek yeni eğitim öğretim yılına hazır hâle getiriliyor. Okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla hayata geçirilen proje gereği, dezavantajlı okullar başta olmak üzere merkez ve köy okullarındaki eksiklikler tespit edilerek gideriliyor.
İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi” iyileştirme dahilinde Aşağı Kırzı köyünü ziyaret ederek Aşağı Kırzı İlkokulu ve Köy Yaşam Merkezindeki onarım faaliyetlerini inceledi.
İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney; Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mehmet Güven, Serdal Salık ve Şube Müdürü İsa Akgün ile birlikte Aşağı Kırzı İlkokulundaki onarım çalışmalarını yerinde inceleyerek gerekli kontrolleri sağladı. Okuldaki onarım çalışmaları hakkında köy muhtarından ve görevlilerden bilgi alan Güney, onarım çalışmalarının en kısa zamanda tamamlanmasını istedi. Çalışanlara kolaylıklar dileyerek ziyaretini sonlandırdı.
Güney Aşağı Kırzı Köyü İlkokulu ve köy yaşam merkezini ziyaret etti
Güney Aşağı Kırzı Köyü İlkokulu ve köy yaşam merkezini ziyaret etti

Detaylı bir şekilde, Güney Aşağı Kırzı Köyü İlkokulu ve köy yaşam merkezini ziyaret etti başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum