Güneş enerjisi sektöründe iş birliği

Güneş enerjisi sektöründe invertörlerin arıza tespiti, arıza müdahalesi, bakım, devreye alma ve sağlık kontrol işlemleri için işbirliği yapılmıştır.

Güneş enerjisi sektöründe iş birliği
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 16:24
Güneş enerjisi sektöründe iş birliği, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Güneş enerjisi sektöründe invertörlerin arıza tespiti, arıza müdahalesi, bakım, devreye alma ve sağlık kontrol işlemleri için işbirliği yapılmıştır.
DBE Holding iştiraki olan DBE Enerji, Siemens Türkiye ile yaptığı anlaşma kapsamında, güneş enerjisi santrali projelerinde kullandığı invertörlerin Siemens Türkiye bakım ihtiyaçlarına çözüm sağlayacak. Siemens Türkiye ile varılan anlaşmanın detaylarını anlatan DBE Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taha Pınar, “DBE Enerji olarak Siemens Türkiye ile yeni bir işbirliği kurduk. Siemens'in Türkiye'de devreye aldığı inverterler için arıza tespiti, arıza müdahale, bakım, devreye alma ve sağlık kontrolü süreçlerine ihtiyaç duyduğunda bu hizmetleri sağlayacağız. Bu anlaşma ile DBE Enerji olarak Siemens müşteri yatırımcılarına ait inverterlerin servis süreçlerine Türkiye genelinde yaygın şube ağımızla destek olacağız. Böylece 1,8 GW'lık güneş enerjisi santralinin verimliliğinin artırılması için sağlayacağımız destek ile yeni oluşturulan tesislerde devreye alma sürecinin hızlanmasına katkı sağlayacağız. Böylece, GES'lerdeki üretim kayıplarını önleyerek tesislerin kullanılabilirliğini en üst düzeye çıkarma hedefine ulaşılmasına katkıda bulunacağız. söz konusu.
Siemens Türkiye Ulusal Elektrifikasyon ve Otomasyon Birimi Başkanı Alper Çelebi, anlaşmaya ilişkin şunları söyledi: Siemens olarak Türkiye'de kurulu 8 GW'lık GES gücümüzün yaklaşık 1,5 GW'ının enerjilendirilmesine katkı sağladık. İnverterlerimizin kullanıldığı santrallerde yaklaşık 2,5 milyon ton karbondioksit salınımı engelleniyor ve her yıl ortalama 2 milyon ağaç korunuyor.Bu ürünün kullanıldığı GES projelerinde sürdürülebilir enerji üretimi için bakım, onarım ve devreye alma gibi çalışmalar hayati önem taşıyor.Bu kapsamda sürdürülebilir katkılarımıza devam edeceğiz. ve güneş enerjisi sektöründe başarılı faaliyetlerde bulunan DBE Enerji ile iş birliğimizi güçlendirerek müşteri odaklılığımızı artırıyoruz. " söz konusu.
Güneş enerjisi sektöründe iş birliği

Detaylı bir şekilde, Güneş enerjisi sektöründe iş birliği başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum