Gündüz hasta bakıyor akşam tasarım yapıyor

Hobisini sanata dönüştüren ve çocukluk hayali olan tasarım butiği açan Prof. Dr. Fulya İlhan gün içinde hastalarla ilgileniyor, akşamları ve boş zamanlarında resim çiziyor. İlhan'ın hedefi, el yapımı ürünlerini Kanada, Almanya, Hollanda ve İsviçre'ye gönderen bir marka olmaktır.

Gündüz hasta bakıyor akşam tasarım yapıyor
Editör: Derya Demir
08 Ağustos 2022 - 11:00
Gündüz hasta bakıyor akşam tasarım yapıyor, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Hobisini sanata dönüştüren ve çocukluk hayali olan tasarım butiği açan Prof. Dr. Fulya İlhan gün içinde hastalarla ilgileniyor, akşamları ve boş zamanlarında resim çiziyor. İlhan'ın hedefi, el yapımı ürünlerini Kanada, Almanya, Hollanda ve İsviçre'ye gönderen bir marka olmaktır.
Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde görev yapan İmmünoloji Profesörü Prof. Fulya İlhan, hobisini sanata dönüştürmeye ve çocukluk hayali olan tekstil tasarımına girmeye karar verdi. 8 yıl önce küçük bir dükkan açıp burada tasarımlar yapan İlhan, bir süre sonra işini geliştirerek şehrin vazgeçilmez tasarımcıları arasında yerini aldı. Açtığı tasarım mağazasında çeşitli el işlemeli kumaşlar, desenler ve kombinler yaratan İlhan, birçok ünlü program sunucusu için ürünler üretti. Yurt çapında ve çalışma arkadaşları arasında özgün tasarımlarıyla tanınan İlhan, ürünlerini Kanada, Almanya, Hollanda, İsviçre ve yurtdışında yaşayan gurbetçilere de göndermeye başladı. Gündüzleri hastayla ilgilenen, akşamları ve boş zamanlarında dükkânını gezerken resim çizen İlhan, ulusal bir marka olmayı hedefliyor.
Ailesinin sanata düşkün olduğunu ifade eden Prof. Dr. Fulya İlhan, “Ailemizde biraz sanata yatkınlık vardı. Annemden başlayarak bütün ablalarımın çizim gibi yetenekleri vardı. Evimizde her zaman dikiş işi vardı. Bebeklerim için kumaş parçaları, örgü ve nakışlar çocukken yaz hobilerimin bir parçasıydı. Zamanla bu hobi giyimde farklı bir zevke dönüştü ve hazır aldığım şeyleri değiştirip üzerine bir şeyler ekledim. Size özel dikilmiş bir şeyin rahatlığını yaşadıktan sonra sabit tasarımlara geçmeniz biraz daha zor. Sonuç olarak, dikiş zevkim yeniden ortaya çıktı. Burada 8 yıldır kumaş işi yapıyoruz. Çizim yeteneğim yok ama kumaş, nakış, dekor, eski Türk sanatı kırk yamalı kombinasyonları uygulayarak ceket tarzı ürünler yapıyoruz. Mesleki gelişim için gittiğim Hindistan'da renklerine ve kokularına aşık oldum. El işlemeli kumaşlar, ipekler ve yöresel el dokuması kumaşlar gibi Türk kumaşları da dahil olmak üzere genel olarak pamuklu ve yünlü ürünler kullanmaya çalışıyoruz. Biraz rahatlık, şıklık ve farklılık üzerine çalışıyoruz” dedi.
Yurt dışına ürün gönderdiğini söyleyen İlhan, "Bildiğiniz gibi yurt dışında el emeğinin değeri çok daha yüksek. Türkiye'de bu ürünlere çok daha kolay ulaşabiliyoruz. Bir gün yapamıyorsak bu tür uyanışlar gerekiyor. Küçük bir odayı bile bu şekilde değerlendirebilirsiniz.Birçok ünlü animatöre ürünleri ulaştırdık.Kanada,Almanya,Hollanda,İsviçre ve Kanada'da yaşayan Türk vatandaşlarımıza ürünlerimizi gönderdik. yurt dışı.". Hedefimiz ülke çapında bir marka olmaktır. Şimdi Ankara'da iyi tanınıyorum. Meslektaşlarımız arasında da iyi bilinirim. Zanaatkarlık Daha yüksek değerlere satılabileceği ve daha değerli olduğu pazarlarda yer almak istiyoruz.
Gündüz hasta bakıyor akşam tasarım yapıyor
Gündüz hasta bakıyor akşam tasarım yapıyor
Gündüz hasta bakıyor akşam tasarım yapıyor
Gündüz hasta bakıyor akşam tasarım yapıyor
Gündüz hasta bakıyor akşam tasarım yapıyor
Gündüz hasta bakıyor akşam tasarım yapıyor
Gündüz hasta bakıyor akşam tasarım yapıyor

Detaylı bir şekilde, Gündüz hasta bakıyor akşam tasarım yapıyor başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum