Gümrük Muhafazadan Ankara ve İstanbul 'da kaçak sigara operasyonu

Gümrük Muhafazadan Ankara ve İstanbul ’da kaçak sigara operasyonu, Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince sigara ve tütün mamulleri kaçakçılığı ile mücadelede geniş çaplı araştırmalar yürütülüyor.

Gümrük Muhafazadan Ankara ve İstanbul 'da kaçak sigara operasyonu
Editör: 15Haber
16 Kasım 2021 - 16:17
Gümrük Muhafazadan Ankara ve İstanbul ’da kaçak sigara operasyonu,

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince sigara ve tütün mamulleri kaçakçılığı ile mücadelede geniş çaplı araştırmalar yürütülüyor. Bu kapsamda Ankara'da gerçekleştirilen ilk operasyonda Gümrük Muhafaza ekipleri firari sigara üreticilerini hedef aldı. Yapılan istihbarat çalışması ve alınan ihbarlardan elde edilen bilgileri değerlendiren ekiplerce saptama edilen kararsız bir adres gözlem altına alındı. Bu adreste yer alan iki araca kolilerin yüklendiğini ve araçların sevkiyata hazırlandığını görebilen ekipler harekete geçti. Başlatılan operasyonda sevkiyat için hazırlanan araçlarda yapılan aramada koliler içerisinde 550 bin adet sigara, kaçak sigara üretiminde kullanılan 500 bin adet makaron ve 400 kilogram tütün ele geçirildi.

Gümrük Muhafaza ekiplerinin İstanbul'da gerçekleştirdiği bir öteki operasyonda ise üzerinde TAPDK bandrolü bulunmayan, piyasada yüksek fiyattan herif bulan lüks tüketim ürünü puroların yasa dışı satıldığı bir meslek yeri belirlendi. Söz konusu adrese gitgide artarak arama yapan ekipler, 215 adet puro, 55 adet sigarello ve 17 adet tek kullanımlık elektronik sigara ele geçirdi. Ankara ve İstanbul'da gerçekleştirilen operasyonlarda el konulan yasa dışı tütün ürünlerine ilişkin yürütülen soruşturmalara devam ediliyor.

Zöhre Alagöz
 

Gümrük Muhafazadan Ankara ve İstanbul ’da kaçak sigara operasyonu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum