'Gözdağı vermek amacıyla açılan soruşturmalar hukuki zorlamalardır'

'Gözdağı vermek amacıyla açılan soruşturmalar hukuki zorlamalardır', Gelecek Partisi Başkanlık Kurulu bugün özel gündemle şu anda toplanarak Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı kadar resen açılan soruşturmayı görüştü.

'Gözdağı vermek amacıyla açılan soruşturmalar hukuki zorlamalardır'
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 21:26
'Gözdağı vermek amacıyla açılan soruşturmalar hukuki zorlamalardır',

Gelecek Partisi Başkanlık Kurulu bugün özel gündemle şu anda toplanarak Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı kadar resen açılan soruşturmayı görüştü. Görüşmenin ardındaki Gelecek Partisi ’nden şu yorumlama yapıldı:

*Genel Başkan Yardımcımız Sayın Selçuk Özdağ, 10 Ocak 2022 ’de, Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Yeniçağ Gazetesini gerçekleştirdiği ziyarette kendisine yöneltilen soruya Anayasa ’nın ilgili maddesini hatırlatarak cevap vermiş ve Anayasaya aykırı bir uygulama yapıldığı takdirde buna siyasetin doğası gereği tepki gösterileceğini ifade etmiştir.

“GÖZDAĞI VERMEK AMACIYLA AÇILAN SORUŞTURMA VE DAVALAR HUKUKİ ZORLAMALARDIR”

*Parti Başkanlık Kurulu olarak, anayasal bir yargı olan açıklama özgürlüğünü kullanan Sayın Özdağ ’a bütün desteğimizi kararlılıkla vurgularız. Daha önce de Genel Başkan Yardımcımız Sayın Selim Temurci ’ye yapıldığı gibi, korkutma saptamak nedeniyle açılan soruşturmaların ve davaların yasal zorlamalar olduğu aşikardır.

*Bu hukuki zorlamalar ve Sayın Selçuk Özdağ ’a daha önce gerçekleştirilen fiili saldırıdan daha sonra tespit edilen faillerin özgürlük bırakılması yargının siyasallaştırılması sürecinin ve partimize karşı yürütülen baskıların açık bir göstergesidir.

*Tüm bu siyasi ve yasal baskılar karşı Gelecek Partisi olarak ülkemizde seçimlerin hukuka uygun bir şekilde yapılması, iktidar değişiminin sandıkta gerçekleşmesi ve ifade özgürlüğünün en geniş şekilde teminat altına alınması için bundan daha sonra da büyük bir mesuliyet ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğimizi kamuoyumuza duyururuz.

NE DEMİŞTİ?

“YSK vaktinde seçim için Erdoğan ’ın başvurusunu kabul eder mi?” sorusuna Özdağ, “Gelecek Partisi olarak bu anayasa hükmünü çiğneyen YSK ’nın 11 üyesini kamuoyuna afişe ederiz. 81 ile üzerlerinde resimleri ve isimleri bulunan YSK üyelerinin afişlerini üzerlerine, ‘İşte Anayasayı çiğneyenler ’ diye kocaman yazı koyar onları afişe ederiz. Gazetelere ve televizyonlara ilanlar veririz. Sokağa çıkamazlar, milletin yüzüne bakamazlar. Dünyayı başlarına yıkar, Anayasayı çiğnetmeyiz” yanıtını vermişti.

'Gözdağı vermek amacıyla açılan soruşturmalar hukuki zorlamalardır', başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum