Görüntüler büyük yankı uyandırdı! Valilikten açıklama geldi

Görüntüler büyük yankı uyandırdı! Valilikten açıklama geldi, Arasında çocukların da bulunduğu yüzlerce kaçak göçmenin, kar yağışı aşağıda tek sıra halinde yürümesinin bir takım sosyal medya hesaplarında paylaşılması üzerine Van Valiliği tanımlama yaptı. “VAN

Görüntüler büyük yankı uyandırdı! Valilikten açıklama geldi
Editör: 15Haber
12 Ocak 2022 - 23:55
Görüntüler büyük yankı uyandırdı! Valilikten açıklama geldi,

Arasında çocukların da bulunduğu yüzlerce kaçak göçmenin, kar yağışı aşağıda tek sıra halinde yürümesinin bir takım sosyal medya hesaplarında paylaşılması üzerine Van Valiliği tanımlama yaptı.

“VAN ’DA ÇEKİLMEDİ”

Yapılan açıklamada, görüntülerin Van sınırları içerisinde çekilmediği belirtilerek, “12.01.2022 tarihinde bir takım sosyal medya hesaplarından Van üzerinden Türkiye ’ye firari yollarla giriş yapan kişiler olduğu bahis edilen paylaşım ile ilgili olarak; yapılan araştırmalarda bahse konu görüntülerin ilimiz sınırları içerisinde çekilmediği tespit edilmiş olup; görüntülerin İran topraklarında çekildiği değerlendirilmektedir” denildi.

Açıklamanın devamında, ocak ayında engellenen firari göçmenlerle ilgili de bilgi verilerek şu ifadelere yer verildi:

“Güvenlik birimlerimizce ocak ayı içerisinde kanunsuz yollarla ülkemize girmeye çalışan toplam 1137 yamalı göçmen engellenmiştir. Keza ocak ayı içerisinde göçmen kaçakçılığı yaptığı tespit edilen 44 organizatör yakalanmış, haklarında yasal işlem yapılarak adli mercilere teslim edilmiştir. Negatif hava şartlarına rağmen, lüzum sınır hattında gerekse ilimiz genelinde yamalı göç ve göçmen kaçakçılığı ile mücadelemiz tam bir eşgüdüm ve kararlılıkla devam etmektedir.” DHA

Görüntüler büyük yankı uyandırdı! Valilikten açıklama geldi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum