Gölette boğulan çocukların kimlikleri belli oldu

Gölette boğulan çocukların kimlikleri belli oldu, Gündem Haberleri.

Editör: 15Haber
20 Haziran 2022 - 10:35
Gölette boğulan çocukların kimlikleri belli oldu, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Olay, Nazilli ilçesi Pınarbaşı Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye takriben bir grup genç, serinlemek için evlerinin yaklaşık 500 metre yakınında yer alan suni sulandırma göletine gitti. Yanlarında getirdikleri halata tutunarak suya giren 5 gençten 2'si yüzmek için halatı bıraktı. Halatı bırakan 2 genç bir anda suyun kendilerini aşağıya çekmesi sonucu boğuldu. Arkadaşlarının suyun dibine çekilmesinin arkasında, öteki çocuklar durumu yakınlarına bildirdi. Olayın bildirilmesi üstüne bölgeye ekipler sevk edildi. Kısa sürede bölgeye gelen ekipler çocuklara ulaşmak için havuzun bir bölümü açarak suyu boşaltmaya başladı. Gençlere ulaşmak için yoğun çaba sarf eden ekipler, yaklaşık 1 saatlik çalışmanın arkasında 2 gencin cansız bedenine ulaştı.
Yapılan çalışmaların gerisinde hayatını kaybeden gençlerin Resul Baybora (17) ile Yusuf Güzel (17) olduğu tespit edildi. Olay yerine gelen gençlerin aileleri sinir krizi geçirirken, durum ile ilgili soruşturma devam ediyor.

“aniden aşağıya çekildiler"

Arkadaşlarının yüzmek için halatı bıraktığını söyleyen gençler “3 tane ip vardı. Yüzmek için ipi bıraktılar onlar. Sonradan aniden aşağıya çekildiler. Öteki arkadaşlarımız çıkmışlardı, ben de çıkarken onların gittiğini gördüm. Tutmaya çalıştım, ip ile uzandım fakat tutamadım” dedi.

Ali Soydemir

Gölette boğulan çocukların kimlikleri belli oldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Gölette boğulan çocukların kimlikleri belli oldu haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum