Göçmen kaçakçılığı yapan 13 kişi tutuklandı

Göçmen kaçakçılığı yapan 13 kişi tutuklandı, Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, “Bitlis İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca; Organize Göçmen Kaçakçılığı suçunu işledikleri saptama edilen 31 örgüt yöneticisi ve üyesini yetişmek maksadıyla Tatvan Cumhuriyet .

Göçmen kaçakçılığı yapan 13 kişi tutuklandı
Editör: 15Haber
20 Kasım 2021 - 18:58
Göçmen kaçakçılığı yapan 13 kişi tutuklandı,

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, “Bitlis İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca; Organize Göçmen Kaçakçılığı suçunu işledikleri saptama edilen 31 örgüt yöneticisi ve üyesini yetişmek maksadıyla Tatvan Cumhuriyet Başsavcılığından alınan direktifler doğrultusunda Bitlis Merkezli Batman, Siirt, Muş, Van illerinde aynı zamanlı olarak 255 jandarma personelinden oluşan 54 unsurun katılımıyla operasyon icra edilmiştir.

İcra edilen operasyon sonucu 31 şüpheliden 23'ü yakalanarak gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şüphelilerin soruşturma işlemlerinin tamamlanmasına müteakip 16-20 Kasım 2021 tarihleri arasında adli makamlara sevk edilmişlerdir.

Adli makamlara sevk edilen 23 şüpheliden 13'ü tutuklanmış, 10'u ise adli teftiş şartı ile özgürlük bırakılmış, 8 şüphelinin ise soruşturma işlemleri devam etmektedir. Emniyet güçlerimiz ve alan halkımızın da desteği ile rahatlık ve güvenliğin sağlanması, hileli kazanç karşılayan kabahat organizasyonlarına karşı yürütülen mücadelemiz aralıksız ve istikrarlı bir şekilde devam etmektedir” denildi.

Vahit Olcay
 

Göçmen kaçakçılığı yapan 13 kişi tutuklandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum