"Giresunspor, bir başarı hikayesi yazarak Süper Lig 'de kaldı"

“Giresunspor, bir başarı hikayesi yazarak Süper Lig ’de kaldı", Spor Haberleri.

"Giresunspor, bir başarı hikayesi yazarak Süper Lig 'de kaldı"
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 19:16
“Giresunspor, bir başarı hikayesi yazarak Süper Lig ’de kaldı", Spor Haberleri. İşte o detaylar;

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden GZT Giresunspor ’un Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet, Çotanak Spor Kompleksi'nde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Süper Lig ’in sonuna yaklaşılırken sezonun değerlendirmesini yapan Başkan Karaahmet, Giresunspor ’la ilgili kamuoyunda oluşan iddialara cevap verdi.

“Giresunspor muhteşem bir başarı hikayesi yazdı”

Karaahmet, kamuoyunda son dönemde en fazla konuşulan konuların başında gelen Giresunspor ’un borçları konusunda yaptığı açıklamada, borçların kur farkından kaynaklandığını söyledi.

Karaahmet, bu duruma karşın Giresunspor ’un bir başarı hikayesi yazdığını vurgulayarak, “Biz geçen sene Süper Lig ’e çıkmış, Türkiye ’nin takdir ettiği sempatik bir takımız. Biz niye mutlu değiliz. Süper Lig ’e çıkmış ve kalmışız. Niye mutlu değiliz. Bunun altında diğer ne aranabilir fakat. Diyelim fakat önümüzdeki sezon Avrupa ’ya gittik. Niye Şampiyonlar Ligi ’ne gitmedik diye mi eleştirileceğiz. Mutluluğu yaşayalım derhal. Tabii sezonun içinde futbolun içinde yaşanan tartışmalar oldu. Fakat bitti artık. Kaldık ve bitti. Hemen mutluluğu yaşayalım. Giresunspor, harikulade bir başarı hikayesi yazarak Süper Lig ’de kaldı. asgari bütçeyle kaldı. Ayrıca borç ödüyor hem de takımını ayakta tutmaya çalışıyor. Böyle kaldı. Ben çıkıp sürekli artık bunları izah etmek zorunda kalmayayım. Evet Giresunspor ’un bir borcu vardı. Fakat kur farkı olmasaydı bugün bizim 70 milyon civarı bir borcumuz olurdu. Süper Lig takımı için büyük bir borç değil. Bunu biz yapmışız gibi algılanması bana garip geliyor. Bunu ben yapmadım” dedi.

“Diarra ’yı kandırdıklarını düşünüyorum”

Sözleşmesini fesheden futbolcu Mamadou Diarra ’yla ilgili konuşan Karaahmet, Diarra ’nın menajer oyununa geldiğini belirterek, “Diarra geçen sezonda bizim oyuncumuzdu. Sözleşmeyi uzatmadı. Oturduk menajeriyle konuştuk. 40 Euro verin ve lig ardına kadar kalalım dedi. 20-30 bin Euro da prim verelim ve sezon sonunda gidersin dedik. Daha Sonra Diarra ’nın menajeri parayı kendi hesabına istemiş. Avukatlarımız görüşmeyi sürdürürken bizimkiler işlenmiş diyorsanız parayı yatıralım demiş. Birazda güven lazım. Çünkü Diarra ’nın alacağı daha fazla. Feshedebilir o an. Sonradan para menajerin hesabına yatıyor. Lakin 2 gün sonra Diarra sözleşmeyi feshetmiş. Aradan bir hafta geçtikten sonradan muhasebe bize paranın aradaki bir bankada beklediğini söyledi. O vakit menajer bizi kandırdı dedik. Diarra genç birisi. Onu kandırdıklarını düşünüyorum” dedi.

“Balde kalmak istediği için tepki göstermiş”

İbrahima Balde ile ilgili de izah etme yapan Karaahmet, “Hocamızın raporuyla Balde ’ye izin verildi. 2 hafta kalmış. Seyirci soruyor Balde nerede diye. Bizde müsade verdik dedik. Sözleşmesi bitti zaten. Biz de teşekkür ettik. Balde buna kızmış ve tepki göstermiş. Gösterebilir. Geçen gün birlikteydik. Niçin böyle yaptığını sordum. Kalmak da istiyor. Ama profesyonellik böyle. Geçen senede aynısı oldu. Bu futbolcularını buraya ben getirdim. Fakat ayrılma kararını da belirlemek zorundayız” şeklinde konuştu.

“Giresunspor, bir başarı hikayesi yazarak Süper Lig ’de kaldı", başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum