Giggs, Galler Milli Takımı teknik direktörlüğünden istifa etti

Giggs, Galler Milli Takımı teknik direktörlüğünden istifa etti, Spor Haberleri.

Giggs, Galler Milli Takımı teknik direktörlüğünden istifa etti
Editör: 15Haber
21 Haziran 2022 - 01:29
Giggs, Galler Milli Takımı teknik direktörlüğünden istifa etti, Spor Haberleri. İşte o detaylar;

48 yaşındaki teknik adam, yaptığı yazılmış açıklamada, milli takımın 2022 FIFA Dünya Kupası hazırlıklarının süren davadan etkilenmesini istemediğini, 2018'de başladığı görevi bıraktığını belirtti.

Galler Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada da "Ryan Giggs'in Galler futbolunun çıkarları doğrultusunda aldığı kararı takdir eder, teknik direktör olarak ulusal takıma hizmet ettiği zaman için şükranlarımızı sunarız. Federasyon ve A ulusal ekip, iyice bu sene Katar'da yapılacak FIFA Dünya Kupası'na odaklanmıştır." ifadeleri kullanıldı.

Giggs, 2020'nin kasım ayında, İngiltere'nin Manchester kentinde eski kız arkadaşı Kate Greville'i incitmek, onun kız kardeşi Emma Greville'e de kuvvet uygulamak ve tehditte bulunmakla suçlanıyor.

Galler Milli Takımı'nın teknik direktörlüğünü, 3 Kasım 2020'den beri geçici olarak Giggs'in yardımcısı Robert Page üstleniyor.

1990'dan 2014'e değin oynadığı Manchester United Kulübü'nün efsane isimleri arasındaki Giggs, Galler Milli Takımı formasını da 64 kere giymişti.

Giggs, Galler Milli Takımı teknik direktörlüğünden istifa etti, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Giggs, Galler Milli Takımı teknik direktörlüğünden istifa etti haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum