Genç avukatı katletmişti! İfadesi ortaya çıktı

Genç avukatı katletmişti! İfadesi ortaya çıktı, Tuzla Cami Mahallesi ’nde meydana gelen olayda Avukat Dilara Yıldız (29), Oktay Dönmez tarafından silahla vurularak öldürüldü Gözaltına alınan Dönmez, Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi.

Genç avukatı katletmişti! İfadesi ortaya çıktı
Editör: 15Haber
11 Ocak 2022 - 18:34
Genç avukatı katletmişti! İfadesi ortaya çıktı,

Tuzla Cami Mahallesi ’nde meydana gelen olayda Avukat Dilara Yıldız (29), Oktay Dönmez tarafından silahla vurularak öldürüldü

Gözaltına alınan Dönmez, Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi. Oktay Dönmez ’in 2017 yılında ‘Uzman Çavuş ’ olarak göreve başladığı 2021 yılında ise anlaşma yenilemeyerek görevinden ayrıldığı öğrenildi.

CİNAYETLE İLGİLİ YENİ AYRINTI ORTAYA ÇIKTI

Ceza Ofis Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada cinayetin üzerindeki giz perdesi kalkarken yeni detaylarda ortaya çıktı. Polisin çalışması sonucu ikilinin Oktay Dönmez ’in bir davasına bakacak avukat aradığı sırada Dilara Yıldız ’la tanıştığı saptandı.

İkili arasında kısa sürede şehvetli yakınlaşma yaşanırken kısa zaman sonra aile arasında nişanlandıkları tespit edildi. Oysa daha sonra Dilara Yıldız ile Oktay Dönmez ’in aralanın bozulduğu ve ayrılık kararı aldığı ortaya çıktı. Dilara Yıldız ’ın Oktay Dönmez hakkında uzaklaşma kararı aldırdığı öğrenildi.

150 BİN LİRALIK NİŞAN PARASI İÇİN TARTIŞIYORLARMIŞ

Soruşturma kapsamında nişanın atılmasının hemen ardından Oktay Dönmez ’in harcadığı 150 bin lirayı Dilara Yıldız ’dan istemeye başladığı ve bu konuda baskı yapmayı sürdürdüğü belirtildi.

ÇİLİNGİRLE GENÇ KADININ EVİNE GİRMİŞ

Avukat Dilara Yıldız ’ın yılbaşı tatili için memleketi olan Samsun ’a gittiği, bu sırada Oktay Dönmez ’in bir çilingirle genç kadının evinin kapısına açtırarak içeri girip evde yaşamaya başladığı tespit edildi. 10 gün boyunca evde kalan saldırganın genç kadının eve gelmesi üstüne onu evde korkutma etmeye başladığı belirlendi.

ARKADAŞINA MESAJ ATIP YARDIM İSTEMİŞ

Soruşturma kapsamında Oktay Dönmez ’in kendisine hasar vereceğini düşünen Dilara Yıldız ’ın kız arkadaşı E.K. ’ya mesaj atarak  “Bana zarar verecek. Silahı var. Biz ciğerciye gidiyoruz. Destek edin” dediği saptandı. Arkasında kendimi iyi hissetmiyorum diyerek Oktay Dönmez ’i dışarı çıkmaya ikna eden Dilara Yıldız ’ın yolda karnının acıktığı söyleyerek daima gittikleri ciğerciye gitmelerini sağladığı öğrenildi.

MASADA 4 KİŞİ OTURUYORLARMIŞ

Burada bir zaman oturan ikilinin yanında bir süre daha sonra mesaj attığı kız arkadaşının eşi Ş.K. ile onun arkadaşları A.G. ve S.G. geldi. Ş.K. yan masada otururken A.G. ve S.G. ikilinin oturduğu masaya oturdu. Gelen şahısların Oktay Dönmez ’i bir zarar vermemesi için ikna etmeye çalıştıkları sırada kapıda genç kadını arayan polis ekibini görebilen Oktay Dönmez ’in “Bana kumpas mı kurdunuz?” diye bağırarak silahını çıkardığı ve Yıldız ’ın başına bir el göğsüne 2 el olmak üzere 3 el ateş ettiği tespit edildi.

DİĞERLERİNE SİLAH DOĞRULTMUŞ AMA ALEV ETMEMİŞ 

Şüphelinin daha sonra silahını, masada bulunan diğer kişilere doğrulttuğu ama polis ekiplerinin “Dur teslim ol” çağrısı üzerine ateş etmediği öğrenildi.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Poliste olayla ilgili ifade veren Oktay Dönmez ’in, “1 yıl önce avukat ararken tanıştık. Aramızda duygusal yakınlaşma oldu. Nişanlandık. Ancak daha aramız bozuldu. Nişan bozulduktan daha sonra masraf yaptığım 150 bin lira için aramızda kavga çıkmıştı. Bu yüzden aramızda kavgalar yaşanıyordu. En son görüştüğümüzde bana evine gitmemi ve beklememi istedi. Bunun üstüne eve gittim. Çilingirle kapıyı açtırdım. Evde kalıp onu beklemeye başladım. Geldiğinde aramızda yeniden tartışma çıktı. Kendini kötü hissettiğini söyleyince dışarı çıktık. Yolda daha iyi olduğunu söyleyince yemek yemeye karar verdik. Lokantaya gittiğimizde bizim yanımıza kız arkadaşının eşi ve arkadaşları geldi. Konuştuk. Onlara bizim kendi aramızda bir mesele olduğunu söylerken, kapıda polis arabasını görünce kendimi kaybettim” dediği öğrenildi.

Poliste işlemleri tamamlanan belirsiz adliyeye sevk edildi. DHA

Genç avukatı katletmişti! İfadesi ortaya çıktı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum