Genç avukat eski nişanlısı tarafından öldürüldü | Avukat Dilara Yıldız cinayeti

Genç avukat eski nişanlısı tarafından öldürüldü | Avukat Dilara Yıldız cinayeti, Olay, saat 22.00 sıralarında Tuzla Cami Mahallesi Sahilyolu Caddesi'nde yer alan bir restoranda gerçekleşti.

Genç avukat eski nişanlısı tarafından öldürüldü | Avukat Dilara Yıldız cinayeti
Editör: 15Haber
11 Ocak 2022 - 08:53
Genç avukat eski nişanlısı tarafından öldürüldü | Avukat Dilara Yıldız cinayeti,

Olay, saat 22.00 sıralarında Tuzla Cami Mahallesi Sahilyolu Caddesi'nde yer alan bir restoranda gerçekleşti. Edinilen bilgiye göre, İstanbul Barosuna belirli Avukat Dilara Yıldız (29) eski nişanlısı Oktay Dönmez (29) göre yemek yemek yedikleri restoranda silah ile ateş açılarak öldürüldü. Birkaç gündür meslek sebebiyle şehir halkı dışarıda olan Avukat Dilara Yıldız evine geldiği sırada eski nişanlısının evde olduğunu gördü. Eski nişanlısı Oktay Dönmez tarafından kendi evinde darp edildikten daha sonra silah zoruyla Tuzla'da yer alan restorana getirildi. İkili burada bir zaman konuştuktan sonra Dilara Yıldız restoranda yer alan vatandaşlardan yardım istedi.

Vatandaşların olayı polis ekiplerine bildirmesi üzerine durum yerine gelen polis ekiplerini görebilen katil Oktay Dönmez belinde yer alan tabancayı çıkararak Avukat Dilara Yıldız'a 5 el ateş etti. Avukat Dilara Yıldız başına, boynuna ve göğsüne isabet eden kurşunlar ile durum uygun hayatını kaybetti. Katil Oktay Dönmez durum uygun polis ekipleri göre gözaltına alındı. Olay yeri tahlil ekiplerinin çalışmalarından sonra Yıldız'ın cenazesi Adli Tıp Kurumuna sevk edildi. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

10 gün boyunca evde Dilara Yıldız'ı bekledi

Katil Oktay Dönmez, duruşmaları nedeniyle bir süredir şehir halkı açık havada olan Avukat Dilara Yıldız'ın Tuzla'da bulunan evinde 10 gün baştan başa gelmesini bekledi. İddiaya tarafından, katil Oktay Dönmez, Avukat Dilara Yıldız eve geldiğinde tabanca zoruyla Yıldız'ı alıkoyarak darp etti. Dönmez, daha önceden hazırladığı senetleri Yıldız'ın imzalamasını ve Yıldız'a ait olan otomobili kendi üzerine geçirmesi için baskı yaptığı öğrenildi.

Ceza polis merkezinin yanına bulunan restoranda işlendi

Katil Dönmez kadar cebren alıkonularak polis merkezinin yanında yer alan restorana getirilen Avukat Dilara Yıldız burada bir vakit katil Dönmez ile oturdu. Çevredekilerin iddiasına tarafından, Yıldız lavoboya sırası gelmişken zeka katil Oktay Dönmez, Yıldız'ın yanından ayrılmadı. İkili restoranda bir süre konuştuktan sonradan, durum yerine gelen polis ekiplerini gören Dönmez panik yaparak ayağa kalktı. Dilara Yıldız'a 5 el ateş eden Dönmez olay yerinde polis ekipleri kadar yakalandı. Yıldız durum uygun vücuduna aldığı kurşunlar ile hayatını kaybetti.

Katilin gönderdiği mesajlar kan dondurdu

Katil Oktay Dönmez'in, Avukat Dilara Yıldız'a sosyal medya üzerinden attığı mesajlar kan dondurdu. Dönmez'in, Dilara Yıldız'a attığı mesajlarda Yıldız'ı öldüreceğini planladığını ve kendisine “fazla zamanın değil bu hayatta” diyerek korkutma ettiği görüldü. Mesajları sosyal ağ hesabında paylaşan Yıldız, “Özür dileyerek paylaşmak ve buradan cevap tahsis etmek istiyorum.. Ilk Önce bu tanıdık olmayan kaynaklı göstermelik yazınca şikayet etsem de bulunamam sanıyorsun, rahatsın fakat nasıl bulunduğunu sana yaşatarak öğreteceğim.” Dediği görüldü.

Kadına şiddete karşı sosyal medya hesabından paylaşım yapmış

Avukat Dilara Yıldız'ın kadına şiddete aleyhinde sosyal ağ hesaplarından paylaşımlar yaptığı görüldü. Yıldız, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Milletlerarası Mücadele Gününde paylaştığı gönderide, “Kadına yönelik her türlü şiddete hayır! Kadınlara maddesel, sözsel ya da psikolojik olarak baskı kullanmak insanlık suçudur. Bu çirkin kabahat; kültürel, dini ya da sosyal kılıflarla haklı gösterilemez” biçiminde tepki gösterdiği görüldü.

Arkadaşları olay yerinde sinir krizi geçirdi

Avukat Dilara Yıldız'ın yakınları ve arkadaşları acı olayı haber alır almaz durum yerine koştu. Cinayetin işlendiği restoran önünde toplanan Yıldız'ın acılı yakınları olay yerinde sinir krizi geçirdi.

“Kendisi yokken evinde kalmış”

Dilara Yıldız'ın yakın arkadaşı, “Banal bir zamandır tehdit alıyordu. Hatta biz uyardık, tek kalma, tek gelme. Evinde kalmış, kendisi yokken. Bugün nasıl yakaladı onu bütün bilmiyorum, sadece benden destek istedi. İlk beni aradı, benim haberim yoktu İstanbul'a geldiğinden. ‘Bana gelecektin Meniş, sakın gelme' dedi. Ben bir an kala kaldım, nasıl? dedim. Dedi gelme, ben misafir ağırlıyorum şimdi dedi. Sesi çok huzursuz ve keskindi. Tamamlanmış mı dedi ardındaki kapattı. Ben eşime dedim eyvah bu dedim, sapık bunu yakaladı. Ondan sonra ailesine ulaştım.” dedi

“İmana gelsin bol bol Kuran okusun”

Katilin kendisine de mesaj attığını bildiren Yıldız'ın arkadaşı, “Evet eski nişanlısıydı. Çocuk dengesiz bir çocuktu zaten. Nişanlandığında gördü, yüzüğü attı. Attıktan daha sonra takıntı yapmaya başladı. Çocuk benim numaramı arıyordu, birkaç kere aradı. İş yerime sosyal medyadan ulaştı. Kendisi de tesadüfen benim iş yerimdeydi. Sonradan benim numaramı bulmuş. Dün akşam bana yazdı bir şeyler. Kimsin dedim, numara açıklanmış olmadığı için ben Oktay dedi. Dilara'yla ilgili saçma şeyler dedin, bak sen tehdit ediyorsun dedim.. Bu insanlığa yakışmaz. Ben şu an Gürcistan'dayım, tehdit de etmiyorum, ispatlayın dedi. Sadece şunu yazmış, ‘imana gelsin, bol bol Kur'an okusun.' Telefonumda duruyor bunlar, polise vereceğim. daha sonra zaten bu haberi aldık.” Dedi.

“Öldüğünü hala kabul edemiyorum”

Öldürülen Avukat Dilara Yıldız'ın arkadaşı Ayşe Aydınlatılmış, “Acilen gerçekten hepimizin canı acıyor. Aslında, içeride yatan hiç hak etmediği bu davranışı yaşamış hanımefendi, avukatımız, bununla birlikte arkadaşımız. İstanbul Güzellik Uzmanları Odası'nın avukatıydı, resmi avukatıydı. Sadece İstanbul yok, Türkiye'deki bütün alımlılık uzmanlarının hakkını korumak için davalar açan yüz bine yakın bayan esnafın avukatıydı. Ve bu kadın cinayetlerinin artık bitmesini istiyorum, kadına şiddeti istemiyoruz. Daha önce Dilara bana, Dilara diyorum öldüğünü hala kabul edemiyorum, ihanete uğradığı için ayrıldığını söylemişti. Kurtulamadığını, bezginlik yaşadığını, zaten herkesin elinde mesajları var.” Dedi.

Emre Sertdemir - Ömer Karaoğlu
 

Genç avukat eski nişanlısı tarafından öldürüldü | Avukat Dilara Yıldız cinayeti, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum