Geleceğin karting yarış pilotları keşfediliyor

Türkiye Motor Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından yürütülen "Mobil eğitim simülatörümüz yolda" projesi kapsamında 7-11 yaş arası çocuklara ücretsiz simülatör eğitimi verilirken, başarı ile mezun olan çocuklar daha sonra eğitimlerini tamamlayacak. ulusal bir kart yarışçısı olmak için eğitim alın.

Geleceğin karting yarış pilotları keşfediliyor
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 10:25
Geleceğin karting yarış pilotları keşfediliyor, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Türkiye Motor Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından yürütülen "Mobil eğitim simülatörümüz yolda" projesi kapsamında 7-11 yaş arası çocuklara ücretsiz simülatör eğitimi verilirken, başarıyla mezun olan çocuklar daha sonra eğitim alabilecek. ulusal bir kart yarışçısı olmak için eğitim.
TOSFED'in Gümüşhane'de en zor çocukların motor sporlarıyla tanışması için kurduğu proje kapsamında bir günde 100 çocuğun kullanabileceği Mobil Simülatör Eğitim aracı, Gümüşhane'den üç çocukla Merkez gençlik merkezi Gümüşhane'ye giden çocuklarla buluştu. içinde simülatörler. Dünya Motor Sporları Federasyonu'nda (FIA) 146 ülkeden 850 proje arasında ilk 10'a giren proje ile sanal ortamda kart yarış arabası sürme fırsatı bulan çocuklar ve kazananlar, ulusal bir kart yarışçısı.
Kullanıcılardan herhangi bir ücret talep etmeyen etkinlik ile 7-11 yaş arasındaki ilkokul çocuklarına simülasyon deneyimi yaşatmayı ve çocuklara motor sporları yaşatarak doğal takipçiler oluşturmayı hedefliyor.

"Milli karting sporcusu olma yolunda ilerleyecekler"
Proje ile yetenekli çocukların da keşfedildiğini ifade eden Türkiye Motor Sporları Federasyonu Mobil Eğitim Simülatörü Proje Koordinatörü Kerem Deveci, “Projedeki amacımız Ankara'nın doğusundaki illerde 7-11 yaş arası çocuklarımıza motor sporlarını tanıtmaktır. , yetenekli çocuklarımız varsa onları daha sonra sporumuzla tanıştırırken. Projemiz Dünya Motor Sporları Federasyonu'nun (FIA) 146 ülkesinden 850 proje arasında en iyi 10 proje arasında yer almaktadır. Şu ana kadar 22 ile ulaştık, 7 bin civarında çocuğa ulaştık. Bunların arasında yetenekli çocuklarımızı keşfedecek, zamanlarını kaydedecek ve onları daha profesyonel simülatörlerde eğiteceğiz. Bundan sonra milli karting sporcusu olma yolunda ilerleyecekler.

“Proje bakanlığımızın da dikkatini çekti”
Proje ile çocukların yarış sporlarını seveceğini söyleyen Gençlik Merkezi Müdürü Selman Eroğlu, “Türkiye Motor Sporları Federasyonu projesini şehrimizde hayata geçirmekten gurur duyuyoruz. Çocuklarımız için bir şans. Elbette 146 ülkeden 850 proje arasında ilk 10'da yer almak büyük bir başarı. Bu büyük başarı bakanlığımızın da dikkatini çekti ve bu projeyi tüm illerimizde hayata geçirmeye çalışıyoruz. İnşallah çocuklarımızdan yetenekler doğar ve onlar bu sporu seveceklerdir. dedi.
Simülatörde araba kullanmanın eğlenceli olduğunu söyleyen Zeynep Eroğlu (12), “Eğlenceli, araba kullanmayı daha çok seviyorsunuz, hızlanmayı, fren yapmayı, araba kullanmayı öğreniyorsunuz. İleride bu sporu yapmak istiyorum, eğlenceli ve aksiyonlu bir spor. cümleleri kullandı.
Kerem Kenan Telli (11) de “Çok eğlenceli bir spor sunuyorum, keşke devamı gelse. Ben de gelecekte bu pistlerde yarışmak istiyorum, umarım sanalda kalmaz, gerçekte de olur” dedi.
Geleceğin karting yarış pilotları keşfediliyor
Geleceğin karting yarış pilotları keşfediliyor
Geleceğin karting yarış pilotları keşfediliyor
Geleceğin karting yarış pilotları keşfediliyor
Geleceğin karting yarış pilotları keşfediliyor
Geleceğin karting yarış pilotları keşfediliyor

Detaylı bir şekilde, Geleceğin karting yarış pilotları keşfediliyor başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum