Geçen yıl selde yıkılan camiyi, aynı yere yaptılar yine yıkıldı

Geçen yıl selde yıkılan camiyi, aynı yere yaptılar yine yıkıldı, Gündem Haberleri.

Geçen yıl selde yıkılan camiyi, aynı yere yaptılar yine yıkıldı
Editör: 15Haber
02 Temmuz 2022 - 16:20
Geçen yıl selde yıkılan camiyi, aynı yere yaptılar yine yıkıldı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Kastamonu ’nun İnebolu ilçesinde geçen sene 11 Ağustos tarihinde meydana gelen selde, dereler taşmış çoğu ev ve iş yeri sular aşağıda kalmıştı. İlçenin Çaykırı Köyünde yer alan cami de selde zarar görmüştü.

CAMİ AYNI YERE YAPILDI

Sel sularına kapılan tarihi cami Vilayetler Hizmet Birliği tarafından tekrar benzer yere yapıldı.

Vali Avni Demir kadar inşaat çalışmaları yakından peşine düşüp takip edilen cami 27 Haziran ’da meydana gelen selde bu defa tamamen yıkıldı. 320 gün daha sonra yıkılan caminin sel sularına kapılma anı ise vatandaşlar kadar kaydedildi.

“TAŞAN DERELER AYNI, ÇÖKEN YOLLAR AYNI”

Bölgede yaşanan su baskını felaketini TBMM ’de gündeme getiren CHP Milletvekili Hasan Baltacı, selin vermiş olduğu fiziki zararın geçen yıl ile aynı olduğunu söyledi.

Yağış miktarı geçen yıl metrekareye 450 kilogram olduğunu bu sene ise 159 kilogram olarak açıklandığını belirten Baltacı, “Lakin görüş aynı görüş. Su Baskını benzer sel. Taşan dereler benzer dereler. Su basan binalar benzer binalar. Çöken yollar benzer yollar. Yine benzer yerlerde heyelan meydana geldi. Yeni aynı istinat duvarları yıkıldı. Yine aynı ilçelerin Kastamonu merkezle olan bağlantıları kesildi. Yeniden içme suyu hatları hasar fark etti” dedi.

Geçen yıl selde yıkılan camiyi, aynı yere yaptılar yine yıkıldı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Geçen yıl selde yıkılan camiyi, aynı yere yaptılar yine yıkıldı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum