Geçen yıl 7.5 milyon vatandaş hakkını aradı

Geçen yıl 7.5 milyon vatandaş hakkını aradı, Ulus Denetçiliği Kurumu (KDK) Başkanı Şeref Malkoç 2021 yılında 1 milyonu valiliklerde kurulan açık kapı çözüm merkezi, 6 milyon 500 bini de CİMER almak üzere yaklaşık 7 milyon 500 bin kişinin hakkını çağırmak için başvuru .

Geçen yıl 7.5 milyon vatandaş hakkını aradı
Editör: 15Haber
13 Ocak 2022 - 05:57
Geçen yıl 7.5 milyon vatandaş hakkını aradı,

Ulus Denetçiliği Kurumu (KDK) Başkanı Şeref Malkoç 2021 yılında 1 milyonu valiliklerde kurulan açık kapı çözüm merkezi, 6 milyon 500 bini de CİMER almak üzere yaklaşık 7 milyon 500 bin kişinin hakkını çağırmak için başvuru yaptığını, şikayetlerin sosyal güvenlik, eğitim, belediyeler, cezaevleriyle ilgili yoğunlaştığını söyledi. Yargıya intikal eden konular KDK ’nin alıştırma alanı dışarıda kalıyor. Malkoç, 2021 yılında KDK ’ya aracısız başvuran şikayetçi sayısının ise 18 bin 843 olduğunu başvuruların yüzde 52 sinin sorununun dostça yollarla çözüme kavuşturulduğunu söyledi.

Itibar Malkoç

KATKIDA BULUNUYORUZ

Malkoç  “Bahşedilen öneriler ile idarenin iyi işleyişine katkıda bulunuyoruz. Vatandaşın yönetime bizatihi katılmasını sağlıyoruz. Bilgilendirme büroları aracılığı ile vatandaşın sorununa çözüm buluyoruz” dedi. Malkoç, temel amaçlarının “iyi yönetim ilkesinin başat kılınmasını karşılamak olduğunu” belirtti. Kurumun tavsiye kararlarına düzen oranını yüzde 80 olduğunu vurgulayan Malkoç “Kamuoyunda fazla tartışılan liyakat konusunda bir çalışma yapıp yapmadıkları” sorusuna “Her toplumda bu konuda bir ağız dalaşı elbette vardır. Halkın kamuda liyakat talebi olur. Bunu toplum olarak istek etmeliyiz. Bu konuda hepimize tayin düşüyor” karşılığını verdi.

Geçen yıl 7.5 milyon vatandaş hakkını aradı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum