Gaye Usluer, Memleket Partisi'nden istifa etti

Gaye Usluer, Memleket Partisi'nden istifa etti, Gündem Haberleri.

Gaye Usluer, Memleket Partisi'nden istifa etti
Editör: 15Haber
20 Haziran 2022 - 16:14
Gaye Usluer, Memleket Partisi'nden istifa etti, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Memleket Partisi Genel Başkan Vekili, Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer, sosyal ağ hesabından yaptığı paylaşımla partisinden istifa ettiğini duyurdu.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Maksat Usluer, Memleket Partsi ’nden istifasını sosyal medyadan duyurdu. Usluer paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Gün ufak olsun bizim olsun zamanı değil. Ya kazanılacak ya da kazanılacak bir tercih sürecinin içindeyiz. Aksi düşünülemez, düşünülmemeli.

Ülkemiz için köprüden önce son çıkış görünen,  alternatif veya aksini düşünmek bile istemeyeceğim sürece, can atarak veya gönülsüzce olumsuz katkıda bulunuyor almak en büyük endişem.

Bu duygu ve düşüncelerle Memleket Partisi ’nden istifa ettiğimi bilgilerinize sunuyorum. Süreçteki yol arkadaşlarıma tek tek teşekkür ediyorum. Parlak bir Türkiye, çocuklarımız için aydınlık ve huzurlu bir gelecek dileklerimle saygılar sunuyorum.”

CHP ’DEN İSTİFA EDEREK MEMLEKET PARTİSİ ’NE KATILMIŞTI

CHP ’den 25-26. Dönem Eskişehir Milletvekilliği yapan ve CHP PM üyesiyken, geçtiğimiz yıl Mayıs ayında partisinden istifa ederek Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı olan Prof. Dr. Kasıt Usluer ’in, partisinden istifa ettiğini duyurdu.

2010 yılında siyasete atılan ve 2012 yılından 2021 yılına dek CHP PM üyesi olan Prof. Dr. Niyet Usluer, geçtiğimiz yıl Mayıs ayında sosyal ağ hesabından yaptığı paylaşımla partisinden istifasını açıklamıştı. 2007 yılında çalıştığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ’nde Rektör adayı olan ve en çok oyu almasına rağmen Cumhurbaşkanı tarafından rektörlüğe atanmayan Usluer, CHP ’den 25 ve 26. Dönem Eskişehir Milletvekilliği yaptı.

4 dönem de CHP Parti Meclisi Üyesi olan Gaye Usluer, CHP ’den istifa ettikten sonra Muharrem İnce tarafından kurulan Memleket Partisi ’ne geçmişti. Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü görevlerini üstlenen Usluer, Memleket Partisi ’nden de istifa etti.

Gaye Usluer, Memleket Partisi'nden istifa etti, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Gaye Usluer, Memleket Partisi'nden istifa etti haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum