Fransa'da 35 yıldır aranan seri katil polis çıktı, Dünya Haberleri

Fransa ’da 35 yıllık çabuk katil gizemi çözüldü. Fransa ’da 1986-1994 yılları arasında başkent Paris ’te bir dizi suç oluşturan ve tecavüzden sorumluluk sahibi olan "Le Grele" lakaplı seri katil, aradan geçen 35 yılın arkasında geçtiğimiz çarşamba günü intihar eden es.

Fransa'da 35 yıldır aranan seri katil polis çıktı, Dünya Haberleri
Editör: 15Haber
02 Ekim 2021 - 15:18

Fransa ’da 35 yıllık çabuk katil gizemi çözüldü. Fransa ’da 1986-1994 yılları arasında başkent Paris ’te bir dizi suç oluşturan ve tecavüzden sorumluluk sahibi olan "Le Grele" lakaplı seri katil, aradan geçen 35 yılın arkasında geçtiğimiz çarşamba günü intihar eden eski jandarma ve polis memuru François Verove'un bıraktığı mektup ile çözüldü. Gard bölgesinin Grau-du-Roi kentinde intihar eden ve suçları üstlendiğine dair itiraf mektubu bırakan Verove'un DNA ’sının durum mahallerinden toplanan örneklerle eşleştiği ortaya çıktı.

VEROVE 24 EYLÜL'DE POLİSE DNA ÖRNEĞİ VERMESİNİN ARDINDAN KAYIPLARA KARIŞTI

Verove ’nin kimliği “Le Grele” davası ile ilgili bir sulh yargıcının kısa zaman önce, o dönemlerde Paris bölgesinde tahsis yapan 750 jandarma için mektup göndermeye karar vermesiyle bulundu. Mektup ulaşan isimlerden biri 59 yaşındaki Verove ’du. Polise soruşturmayla ilgili 24 Eylül ’de DNA örneği veren Verove, sonra ortadan kaybolurken, Verove ’nin eşi 27 Eylül'de kayıp ilanı verdi.

4 CİNAYET VE 6 TECAVÜZÜN ŞÜPHELİSİ

4 ceza ve 6 tecavüzün şüphelisi olan Verove, 8 sene her tarafında yürütülen soruşturmalar neticesinde yakalanamamıştı. Verove, 5 Mayıs 1986'da Paris'te 11 yaşındaki Cecile Bloch ’u bıçaklayarak öldürmek ve tecavüze etmekten, 29 Nisan 1987'de 38 yaşındaki Gilles Politi ve 20 yaşındaki Irmgard Mueller ’i öldürmekten, 1986 ve 1994 yılları arasında işlenen altı tecavüzden suçlanıyordu.

LE GRELE'NİN SUÇLANDIĞI EN SON KAYIT İSE 1994 YILINA AİT

Verove mektupta, suç işlediği dönemde "hayatının iyi olmadığını" fakat "kendini daha sonra toparladığını" ifade etti. Verove, cinayetleri itiraf ederken kurbanların isimlerini ya da koşullarını vermezken, “1997'den bu yandan hiçbir şey yapmadığını" aktardı. Polis kayıtlarında Le Grele ’nin suçlandığı en son tescil ise 1994 yılına ait olduğu biliniyor.

"SUBAY YA DA JANDARMA OLDUĞUNA KANAAT GETİRDİK"

Mağdur aileleri temsil eden avukat Didier Saban yaptığı açıklamada, "Le Grele'nin işlediği tüm suçları katiyen bilemeyeceğiz" ifadelerini kullandı. Saban basına verdiği demeçte ise, "Hem kurbanlarına uyguladığı şiddetten ayrıca de uyguladığı taktiklerden onun bir subay ya da jandarma olduğuna kanaat getirdik" dedi.

KAYNAK: İHA Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum