Flaş! CHP, Suriye-Irak tezkeresine "Hayır" oyu verecek

Flaş! CHP, Suriye-Irak tezkeresine "Hayır" oyu verecek, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon yetkisini iki yıl daha uzatan tezkere Türkiye Büyük Millet Meclisi ( Tbmm ) Genel Kurulu'nda oylanacak.

Flaş! CHP, Suriye-Irak tezkeresine "Hayır" oyu verecek
Editör: 15Haber
26 Ekim 2021 - 22:12
Flaş! CHP, Suriye-Irak tezkeresine "Hayır" oyu verecek,

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon yetkisini iki yıl daha uzatan tezkere Türkiye Büyük Millet Meclisi ( Tbmm ) Genel Kurulu'nda oylanacak.

"HAYIR" OYU KULLANACAKLAR

Oylamada Chp'nin tavrının ne olacağını CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, duyurdu. Özel, Suriye-Irak tezkeresine hayır oyu kullanacaklarını belirtti.

KILIÇDAROĞLU: NEDEN GARİBANIN EVLADI ORADA ŞEHİT OLSUN?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bugünkü grup toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon yetkisini iki yıl daha uzatan tezkereye ilişkin, "Bizim askerlerimiz şehit olsun bunu istiyor beyefendi. Neden garibanın evladı çocuğu orada şehit olsun. Komando marşı söyleyen TÜGVA'cılar var. Gönder kardeşim onları Suriye'ye başkomutanı da Bilal Erdoğan olsun." ifadelerini kullandı.

Tezkereye ilişkin görüşmelerde AK Parti, MHP ve İYİ Parti "evet" diyecek. HDP ise "hayır" tutumunu devam ettirecek.

Son Dakika! CHP, Suriye-Irak tezkeresine Haberi Kaydet Flaş! CHP, Suriye-Irak tezkeresine "Hayır" oyu verecek, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum