Fiyatlar el yakınca vatandaş bedava fidelere hücum etti

Fiyatlar el yakınca vatandaş bedava fidelere hücum etti, Gündem Haberleri.

Fiyatlar el yakınca vatandaş bedava fidelere hücum etti
Editör: 15Haber
10 Mayıs 2022 - 09:17
Fiyatlar el yakınca vatandaş bedava fidelere hücum etti, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Kırşehir Belediyesi ve Ahi Evran Üniversitesi işbirliği ile yerli tohumdan üretilen domates, biber ve patlıcan fidelerinin ücretsiz olarak dağıtılacağını duyurdu. Vatandaşları üretime teşvik etmek amacıyla dağıtılan fidelerden edinmek isteyen vatandaşlar ise Cacabey Meydanı ’na akın etti.

Idareli sıkıntılar içerinde olan vatandaşlar pazarda 20 ile 30 lira arasında satılan domates, biber ve patlıcanı kendileri geliştirmek için belediye tarafından ücretsiz olarak dağıtılan fidelerden edinmek için erken saatte sıraya girdi.

“YEMEK YEMEK İÇİN EKECEĞİZ”

Ücretsiz fideleri balkonlarında, bahçelerinde veya hobi bahçelerinde yetiştireceklerini gösteren vatandaşlar, son dönemlerde sebze fiyatlarının fazla fazla artmasından şikayet etti. Dağıtılan fidelerden alan Zarife Atasoy,

“Eskiden biz kendimiz ekiyorduk bunları. Ama artık köye gitmediğimiz için yapamıyoruz. Bunları tarlaya götürüp dikeceğim. Kendimiz için üreteceğiz” dedi. Sebze fiyatlarının son dönemlerde fazla fazla arttığını söyleyen Hacer Gür ise, “Biz bunları götürüp bahçeye yemek yemek ve geliştirmek için dikeceğiz” diye konuştu.

 

“ÇOCUKLARIMIZIN YATAĞA AÇ GİRMESİN DİYE…”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir bir tarım kenti olduğunu ama üretimin azaldığı ve toplumun ucuz gıdaya ulaşamadığı söyledi. Belediye olarak vatandaşı üretime teşvik etmek istediklerini vurgulayan Ekicioğlu,

“Kooparatifler vasıtasıyla köylerimize ürettirdiğimiz fideleri halkımızla buluşturuyoruz. Merkez nüfusunun 150 bin il genelinin ise 243 bin olduğu Kırşehir ’de yaklaşık 234 bin fide dağıtacaktık lakin yetmeyeceği için 100 bin dek daha fide alarak Kırşehir Halkı ile buluşturacağız.

Çocuklarımızın yatağa aç girmemesi ve ucuz gıdaya ulaşması için bölgede üretimi teşvik etmek de bizim toplumsal sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Bu kuyruk üretim kuyruğu, tüketim kuyruğu yok” diye konuştu.

Fiyatlar el yakınca vatandaş bedava fidelere hücum etti, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum