Fıkra gibi: Önce temel atıldı, sonra toprakla dolduruldu

Fıkra gibi: Önce temel atıldı, sonra toprakla dolduruldu, Gündem Haberleri.

Fıkra gibi: Önce temel atıldı, sonra toprakla dolduruldu
Editör: 15Haber
21 Haziran 2022 - 14:26
Fıkra gibi: Önce temel atıldı, sonra toprakla dolduruldu, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

‘Fıkra gibi ’ yorumu yapılan olaylar zinciri, yıllardan beri 82.Yıl Devlet Hastanesi Binası olarak hizmet veren binanın geçtiğimiz yıl depreme dirençli olmadığı gerekçesiyle yıktırılmasıyla başladı. İhalesi yapılan işin temel kazma işi tamamlandı. Ama, aradan aylar geçmesine rağmen inşaatta ilerleme olmadı.

İnşaat için gerekli ödeneğin sağlanamadığı iddialarının ardından geçtiğimiz günlerde de inşaatın temeli ise şuanda üretim çalışmalarına başlanan eski hükümet konağından çıkarılan topraklarla doldurulmaya başlandı.

KAZ-KAPAT İNŞAAT

Adıyaman ’da yaşamış bu trajikomik olayı CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, önceki gün TBMM ’de gündeme getirdi. Yapılanın ayıp olduğunu belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Afiyet Bakanı Fahrettin Koca ilk olarak edinmek üzere iktidar yöneticilerine çağrıda yer alan Tutdere, konuşmasında şöyle dedi:

“İktidar milletvekilleri, arsaya yeni mimarili bir sağlık binası yapılacağını kamuoyuna açıkladı. Binanın ihalesi yapıldı. İlgili işyeri işe başladı. Temeli açtı. Acak, meslek esas aşamasında tahsis yetersizliği sebebiyle yarım kaldı.

Sağlık Bakanlığı, buraya ödenek ayıracağına sahiden fıkralara konu olacak şekilde bir çözüm modeli buldu. Açılan temeli her yerde toprakla doldurmaya başladılar. Bu Adıyaman için bir ayıptır. Adıyaman ’ı bu ayıptan kurtarın. Buradan Cumhurbaşkanı ve Sağlık Durumu Bakanı ’na çağrıda bulunuyorum. Bu Adıyaman için ayıptır. Ayıbı sonlandırın. Adıyaman İl Sağlık Binası için zorunlu ödeneği ayırın diyorum.”

 

Fıkra gibi: Önce temel atıldı, sonra toprakla dolduruldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Fıkra gibi: Önce temel atıldı, sonra toprakla dolduruldu haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum