FETÖ 'ye Kastamonu 'da darbe! DEVA Partisi İl Başkanının da aralarında olduğu 3 kişi gözaltına alındı

FETÖ ’ye Kastamonu ’da darbe! DEVA Partisi İl Başkanının da aralarında olduğu 3 kişi gözaltına alındı, Edinilen bilgiye takriben, Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı kadar 8 aydır yürütülen soruşturma zarfında, Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı Terörle Mücadele Şube .

FETÖ 'ye Kastamonu 'da darbe! DEVA Partisi İl Başkanının da aralarında olduğu 3 kişi gözaltına alındı
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 13:47
FETÖ ’ye Kastamonu ’da darbe! DEVA Partisi İl Başkanının da aralarında olduğu 3 kişi gözaltına alındı,

Edinilen bilgiye takriben, Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı kadar 8 aydır yürütülen soruşturma zarfında, Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri kadar Taşköprü ilçesinde yapılan operasyonlarla FETÖ/PDY'ye silahlı terör örgütünü bitmiş yapılandırmaya çalıştıkları ve bu amaçla toplantılar düzenledikleri, yardımlar topladıkları bahis edilen 3 birey yakalanarak gözaltına alındı. Komandoların da takviye verdiği operasyonlarda gözaltına alınan şahıslar arasında DEVA Partisi Kastamonu İl Başkanı Mustafa Günaydı'nın da bulunduğu ve Jandarma ekipleri göre Antalya'da kaldığı otelde yakalandığı öğrenildi.

Operasyonda yakalanan M.K. ve N.S. isimli şahıslar ve DEVA Partisi Kastamonu İl Başkanı Mustafa Günaydı'nın ev ve iş yerlerinde arama yapıldı. Yapılan aramalarda 6 adet 1 dolarlık banknot, 950 adet yasaklanmış yayınlama, 4 adet flaş bellek, 4 adet bilgisayar, 4 adet tablet bilgisayar ve 8 adet cep telefonu ele geçirildi. Ayrıca fazla sayıda, örgüt elebaşı Fettullah Gülen'e ait olan kitaplar, dergiler ile bilgisayar ve haberleşme cihazları ile yardım toplama makbuzları ele geçirildi.

Gözaltına alınan şahıslarla ilgili soruşturma devam ediyr.,

Vedat Yunus İkizoğlu - Akif Doğan

FETÖ ’ye Kastamonu ’da darbe! DEVA Partisi İl Başkanının da aralarında olduğu 3 kişi gözaltına alındı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum