FETÖ 'nün metruk yurdu madde bağımlılarının meskeni haline geldi

FETÖ ’nün metruk yurdu madde bağımlılarının meskeni haline geldi, Antalya'da 15 Temmuz alçak darbe girişimi ardından kapatılan Fethullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ait yurt madde bağımlılarının ve bimekan şahısların meskeni haline geldi.

FETÖ 'nün metruk yurdu madde bağımlılarının meskeni haline geldi
Editör: 15Haber
21 Kasım 2021 - 23:29
FETÖ ’nün metruk yurdu madde bağımlılarının meskeni haline geldi,

Antalya'da 15 Temmuz alçak darbe girişimi ardından kapatılan Fethullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ait yurt madde bağımlılarının ve bimekan şahısların meskeni haline geldi. Muratpaşa ilçesi Yüksekalan Mahallesi'nde bulunan 3 katlı yurdun içerisinde bulunan malzemeler ise hırsızlar tarafından hemen hemen yağmalandı. Yurdun bahçe kısmında bulunan çatının bir takım demir direkleri hırsızlar tarafından kesilince çatı yarıya kadar yattı. Yıkılması lahza meselesi olan çatı büyük risk saçarken, yurdun odaları ise madde bağımlısı şahıslar kadar yurdun içerisinde bulunan kapı ve yataklar ile perdelenerek hayat alanı haline getirildi. Yurt içerisinde çok sayıda şırınganın bulunduğu görüldü. Önlem alınarak yurdun iyice kapatılmasını isteyen mahalle sakinleri, dehşet içerisinde yaşadıklarını belirttiler.

“Ben çöp atmaya gidemiyorum”

Yurda her gün girip çıkanların olduğunu belirten Filiz Tutun, “Madde kullananlar giriyor, her türlü insan giriyor. Içki kullananlar da var. Geçende birisi benim balkonumda uyumuş. Çocuklarım fazla korkuyor. Yemek istiyorlar. Bitmiş ben veriyorum. Markete gidiyorum, o sırada çocuklarıma zarar verebilirler. Bunun önüne geçemiyoruz. Başvurularımıza cevap veren olmadı. Güzelim şehrin ortasında böyle bir şey olmaması lazım. Korkuyorum. Ben çöp atmaya gidemiyorum. Akşamları içeriden sesler geliyor. Uyuyamıyoruz. Alev yakıyorlar. İtfaiye ekipleri geliyor her akşam. Bunlar benim çocuklarıma da zarar verecekler diye korkuyorum. Burada her meslek yapılıyor. Çocuklarım etkileniyorlar. Kapatılmasını istiyorum. En son kimse kapatmazsa ben kendim kapatacağım. Burası FETÖ ortaya çıkınca kapandı. Kız yurdu olarak kullanılıyordu” diyerek tepki gösterdi.

“Gelen çaldı, giden çaldı”

Turan Kınacı ise, “Burası fazla hoş bir yerdi. FETÖ'nün yurduydu. Kapatılınca daha bambaşka değerlendirilebilirdi. Gelen çaldı, giden çaldı. Hiçbir şey bırakmadılar. Pencerede demirlere varana kadar çalındı. Tinercilerin ve madde kullananların merkezi oldu. Bisiklet çalanlar buraya geliyor. Biz karışamıyoruz. Karışsak bıçaklanırız diye korkuyoruz. Yangın da çıkarıyorlar. Biz ayrıntılarıyla kapatılmasını istiyoruz. Dört tarafının tuğla ile örülmesi lazım” dedi.

Gazi Taş - Ertuğrul Gün

FETÖ ’nün metruk yurdu madde bağımlılarının meskeni haline geldi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum