FETÖ 'nün mahrem sorumlularına yönelik operasyon: 5 gözaltı

FETÖ ’nün mahrem sorumlularına yönelik operasyon: 5 gözaltı, Edinilen bilgilere göre, Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı göre yürütülen FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne abone olmak suçundan yürütülen soruşturma dahilinde, 2008-2016 yılları arasında Afyonkarahisar .

FETÖ 'nün mahrem sorumlularına yönelik operasyon: 5 gözaltı
Editör: 15Haber
22 Kasım 2021 - 13:01
FETÖ ’nün mahrem sorumlularına yönelik operasyon: 5 gözaltı,

Edinilen bilgilere göre, Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı göre yürütülen FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne abone olmak suçundan yürütülen soruşturma dahilinde, 2008-2016 yılları arasında Afyonkarahisar Polis Okulunda eğitim görebilen FETÖ'ye mensup öğrencilerden sorumlu sözde ‘mahrem sorumlular'ın deşifre edilmesi nedeniyle işlem düzenlendi.

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü'ne ast Terörle Uğraş Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri koordinesinde gerçekleştirilen operasyonda, İstanbul'da özel bir şirkette uzman yardımcısı olarak görev yapan M.E., ile İstanbul Minik ve Orta Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı'nda ücret müfettişi olarak atama yapan E.T., İzmir'de Mili Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Komutanlığında subay adayı olarak eğitim görebilen F.A., Kilis Milli Eğitim Müdürlüğünde hoca olarak tayin yapan M.S.D. ve Manisa Turgutlu Belediyesi'nde harita mühendisi olarak devir yapan Ş.A., olmak üzere toplam 5 birey gözaltına alındı.

Gökten Ceylan
 

FETÖ ’nün mahrem sorumlularına yönelik operasyon: 5 gözaltı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum