FETÖ 'nün mahrem sorumlularına yönelik operasyon: 5 gözaltı

FETÖ ’nün mahrem sorumlularına yönelik operasyon: 5 gözaltı, Edinilen bilgilere kadar, Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı kadar yürütülen FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan yürütülen soruşturma zarfında, 2008-2016 yılları aralarında Afyonkarahisar.

FETÖ 'nün mahrem sorumlularına yönelik operasyon: 5 gözaltı
Editör: 15Haber
22 Kasım 2021 - 11:52
FETÖ ’nün mahrem sorumlularına yönelik operasyon: 5 gözaltı,

Edinilen bilgilere kadar, Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı kadar yürütülen FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan yürütülen soruşturma zarfında, 2008-2016 yılları aralarında Afyonkarahisar Polis Okulunda eğitim görebilen FETÖ'ye mensup öğrencilerden sorumlu güya ‘mahrem sorumlular'ın deşifre edilmesi nedeniyle operasyon düzenlendi.

Afyonkarahisar İl Güvenlik Müdürlüğü'ne emrindeki Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri koordinesinde gerçekleştirilen operasyonda, İstanbul'da özel bir şirkette uzman yardımcısı olarak tahsis yapan M.E., ile İstanbul Ufak ve Orta Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı'nda ödenti müfettişi olarak tayin yapan E.T., İzmir'de Mili Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Komutanlığında subay adayı olarak eğitim görebilen F.A., Kilis Ulusal Eğitim Müdürlüğünde öğretmen olarak görev yapan M.S.D. ve Manisa Turgutlu Belediyesi'nde harita mühendisi olarak görev yapan Ş.A., almak üzere toplam 5 birey gözaltına alındı.

Gökten Ceylan
 

FETÖ ’nün mahrem sorumlularına yönelik operasyon: 5 gözaltı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum