evde masajmasaj istanbul

FETÖ 'nün Jandarmadaki 'mahrem hizmetler ' yapılanmasında 56 gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı kadar yürütülen soruşturmada, Ankara merkezli 27 ilde bulunan ve haklarında gözaltı kararı çıkarılan şüphelilerden 43'ünün daha önce ilişiği kesilmiş astsubay, 13'ünün ise askeri öğrenci olduğu belirtildi. Başsavcılıktan gözaltı karar.

FETÖ 'nün Jandarmadaki 'mahrem hizmetler ' yapılanmasında 56 gözaltı kararı
Editör: 15Haber
08 Ekim 2021 - 09:53

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı kadar yürütülen soruşturmada, Ankara merkezli 27 ilde bulunan ve haklarında gözaltı kararı çıkarılan şüphelilerden 43'ünün daha önce ilişiği kesilmiş astsubay, 13'ünün ise askeri öğrenci olduğu belirtildi.

Başsavcılıktan gözaltı kararına ilişkin yapılan açıklamada, “Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımız Terör Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında verilen talimatlara istinaden MİT, Güvenlik Genel Müdürlüğü TEM ile SİBER Daire Başkanlıklarınca FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarının deşifresine yönelik olarak yapılan incelemeler sonucunda, örgütün Jandarma Genel Komutanlığını amaç alarak içerisinde yuvalanan ve ‘mahrem hizmetler' yapılanması içerisinde yer aldıkları saptama edilen; daha önce görevden uzaklaştırılmış 43 astsubay ile ilişiği indirilmiş 13 askeri öğrenci olmak üzere toplam 56 şüphelinin Ankara merkezli 27 ilde, 08.10.2021 tarihinden itibaren gözaltına alınmalarına karar verilmiştir. Şüphelilerin yakalanmasına ve Cumhuriyet Başsavcılığımıza sevklerine yönelik işlemlere Ankara İl Güvenlik Müdürlüğü Terörle Çaba Şube Müdürlüğü ekiplerince devam edilmektedir” denildi.

Engin Yağcı-Ali Nargüner
 

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum