FETÖ'nün hücre evinde sahte kimlikle yakalanan 3 ihraç üsteğmen tutuklandı

İzmir'de "itaatsizlik" olarak bilinen FETÖ hücre evlerinde örgütlenme faaliyetlerine devam eden ve yurt dışına kaçmaya hazırlanan ihraç edilen üç üsteğmen sahte kimlikle tutuklandı. Emniyette gözaltına alınan 3 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

FETÖ'nün hücre evinde sahte kimlikle yakalanan 3 ihraç üsteğmen tutuklandı
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 18:41
FETÖ’nün hücre evinde sahte kimlikle yakalanan 3 ihraç üsteğmen tutuklandı, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: İzmir'de "itaatsizlik" olarak bilinen FETÖ hücre evlerinde örgütlenme faaliyetlerine devam eden ve yurt dışına kaçmaya hazırlanan ihraç edilen üç üsteğmen sahte kimlikle tutuklandı. Gözaltına alınan 3 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
FETÖ/PDY'ye yönelik İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, yurt dışına kaçmak üzere olan, "gaybubet" adı verilen evlerde oturan ve mevcut örgüt faaliyetlerine devam eden 3 teğmen hakkında tutuklama kararı çıkarıldı. kuruluş tarafından verilen talimatlarla. Bu kararın ardından İzmir İl Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Müdürlüğü ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince belirtilen adreste operasyon düzenlendi. Operasyonda, yurt dışına kaçmaya hazırlandığı belirlenen ve haklarında yakalama kararı çıkarılan 3 kişi, üzerlerinde sahte kimlikle tutuklandı. Adreste yapılan aramada, başka ülkelere ait 4 adet sahte kimlik, 6.000.359 TL, 17.000.965 Euro, 500 ABD Doları ve çok sayıda dijital belge ele geçirildi. Gözaltına alınan 3 tehcir asteğmen, emniyete götürüldükten sonra çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
FETÖ’nün hücre evinde sahte kimlikle yakalanan 3 ihraç üsteğmen tutuklandı
FETÖ’nün hücre evinde sahte kimlikle yakalanan 3 ihraç üsteğmen tutuklandı

Detaylı bir şekilde, FETÖ’nün hücre evinde sahte kimlikle yakalanan 3 ihraç üsteğmen tutuklandı başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum