FETÖ'nün Hava Kuvvetleri 'mahrem' yapılanmasında 11 gözaltı kararı

FETÖ'nün Hava Kuvvetleri 'mahrem' yapılanmasında 11 gözaltı kararı, Gündem Haberleri.

FETÖ'nün Hava Kuvvetleri 'mahrem' yapılanmasında 11 gözaltı kararı
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 09:48
FETÖ'nün Hava Kuvvetleri 'mahrem' yapılanmasında 11 gözaltı kararı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu kadar yürütülen soruşturmalarda belirlenen 11 şüphelinin, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Hava Kuvvetleri Komutanlığı ‘mahrem hizmetler ’ yapılanmasına ilişkin iltisakı ve irtibatı olduğu belirlendi.

Ankarada bulunan büfe, market gibi umuma açık meslek yerlerinde bulunan kontörlü sabit hatları kullanarak, örgütün sivil imamları ile iletişim sağladıkları tespit edilen daha önce ilişiği kesik 6 astsubay, 3 askeri öğrenci, 1 yüzbaşı ve 1 üsteğmen almak üzere toplam 11 şüpheli hakkında, Ankara merkezli 5 ilde nezaret kararı verildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Uğraş Şubesi ekiplerinin yaptığı çalışmalarda şüphelilerin 7 ’si yakalanarak gözaltına alındı. Öteki şüphelilerin yakalanması için incelemeler sürüyor. (DHA)

FETÖ'nün Hava Kuvvetleri 'mahrem' yapılanmasında 11 gözaltı kararı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum