FETÖ 'nün emniyet yapılanmasındaki 19 şüpheli hakkında gözaltı kararı

FETÖ ’nün emniyet yapılanmasındaki 19 şüpheli hakkında gözaltı kararı, Ankara merkezli 12 ilde yürütülen soruşturmada haklarında gözaltı kararı çıkarılan şüphelilerin 1.

FETÖ 'nün emniyet yapılanmasındaki 19 şüpheli hakkında gözaltı kararı
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 09:44
FETÖ ’nün emniyet yapılanmasındaki 19 şüpheli hakkında gözaltı kararı,

Ankara merkezli 12 ilde yürütülen soruşturmada haklarında gözaltı kararı çıkarılan şüphelilerin 1. derslik güvenlik müdürü olduğu ve örgüte yüksek derecede bağlı oldukları belirlendi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, “Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımız Terör Suçları Soruşturma Bürosunca bahşedilen talimata istinaden yapılan çalışmalar neticesinde, HTS inceleme çalışmaları soncu sözde üst seviye örgüt mensupları ve tabi oldukları 'mahrem imamlarla' çok sayıda irtibat kurdukları tespit edilen, haklarında örgüt mensubu olduklarına dair açıklama ve teşhis tutanağı bulunan, örgütsel kodlamaları ile örgüte yüksek derecede ast oldukları görünürde, bu şekilde silahlı terör örgütünün Emniyet mahrem yapılanması içerisinde yer aldıkları belirlenen, tamamı daha önce halk görevinden çıkarılmış ve rütbeleri sökülmüş 1. derslik güvenlik müdürü 19 şüphelinin, Ankara merkezli 12 ilde 14.01.2022 tarihinden itibaren gözaltına alınmalarına karar verilmiştir. Şüphelilerin yakalanmaları ve Cumhuriyet Başsavcılığımıza sevklerine karşın işlemlere Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Uğraş Şube Müdürlüğünce devam edilmektedir” denildi.

Engin Yağcı
 

FETÖ ’nün emniyet yapılanmasındaki 19 şüpheli hakkında gözaltı kararı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum