FETÖ 'nün avukat yapılanmasına operasyon: 20 şüpheli hakkında gözaltı kararı

FETÖ ’nün avukat yapılanmasına operasyon: 20 şüpheli hakkında gözaltı kararı, Gündem Haberleri.

FETÖ 'nün avukat yapılanmasına operasyon: 20 şüpheli hakkında gözaltı kararı
Editör: 15Haber
24 Haziran 2022 - 10:43
FETÖ ’nün avukat yapılanmasına operasyon: 20 şüpheli hakkında gözaltı kararı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Cumhuriyet Savcılığınca FETÖ/PDY'nin avukat yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma çerçevesinde arasında 17'si avukat, hukuk müşaviri ve icra müdür yardımcısının da yer aldığı 20 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Savcılık göre yürütülen soruşturmada sabahtan İstanbul Terörle Çaba Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İstanbul, Bursa ve Ankara'da eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda 17 FETÖ üyesi yakalandı. Adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel evrak ve dijital malzemeye el konuldu. Adreslerde bulunamayan kaçak 3 şüphelinin ise yurt dışına kaçtığı öğrenilirken, gözaltına alınan zanlılar açıklama işlemleri için Terörle Uğraş Şubesine getirildi.

Zanlıların örgüt içindeki mahrem sorumluların kullandığı başkaları adına belirtilen hatlarla çok sayıda röportaj yaptıkları belirlendi. Hem örgütün finansal yapısına istikamet veren kapatılan Bank Asya ile tekrar geçmişte FETÖ‘nün kontrolünde yer alan dernek ve kurumlarda kayıtları olduğu anlaşılırken, ankesör tespitlerine tarafından örgüt adına yürüttükleri dar faaliyetleri iki taraflı birbirini izleyen aramalarla gerçekleştirdikleri ortaya çıktı.

Yakalanan 17 FETÖ üyesinin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Sadık Kahraman
 

FETÖ ’nün avukat yapılanmasına operasyon: 20 şüpheli hakkında gözaltı kararı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. FETÖ ’nün avukat yapılanmasına operasyon: 20 şüpheli hakkında gözaltı kararı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum