FETÖ'nün askeri kanadına operasyon: 133 şüpheliye gözaltı

FETÖ'nün askeri kanadına operasyon: 133 şüpheliye gözaltı, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı kadar FETÖ/PDY iddiaya göre TSK yapılanmasının asker ve sivil unsurlarına karşın yürütülen soruşturma (planlı operasyonlar dizisinin 20.

FETÖ'nün askeri kanadına operasyon: 133 şüpheliye gözaltı
Editör: 15Haber
11 Ocak 2022 - 11:59
FETÖ'nün askeri kanadına operasyon: 133 şüpheliye gözaltı,

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı kadar FETÖ/PDY iddiaya göre TSK yapılanmasının asker ve sivil unsurlarına karşın yürütülen soruşturma (planlı operasyonlar dizisinin 20. aşaması) kapsamında; Milli Savunma Bakanlığı, Ulusal İstihbarat Teşkilatı ve Kuvvet Komutanlıkları ile sağlanan koordinasyon ve bilgi karşılaştırılmasına dayalı işlemler neticesinde tespit edilen şüphelilere yönelik İzmir merkezli 40 ilde işlem düzenlendi.

Ilk Önce Yargıtay 16. Suç Oluşturan Dairesinin açıkça delil kabul ettiği tesadüfle açıklanmayacak şekilde, örgütsel iletişim tarzına uygun bir şekilde ankesörlü/kontörlü değişmez hat irtibatı almak üzere, örgüt mensubiyetlerine dair başkaca deliller (itirafçı ifadesi vb) de yer alan toplam 185 şüphelinin yakalanması için İzmir Güvenlik Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü veİzmir İl Jandarma Komutanlığı ile birlikte aynı zamanlı egzersiz yürütüldü.

3'ü Albay, 2'si Yarbay, 7'si Binbaşı, 4'ü Yüzbaşı, 19'u Üsteğmen, 3'ü Teğmen, 53'ü Astsubay, 10'u Bilirkişi Çavuş rütbesinde; 23'ü Deniz Kuvvetleri, 24'ü Kara Kuvvetleri, 39'u Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına, 1'i Sahil Güvenlik Komutanlığına ve 14'ü Jandarma Genel Komutanlığı'na mensup 69'u muvazzaf 101 asker kişi ile 84'ü darbe girişimi sonrası ilişikleri kesilen askeri okul öğrencisi almak üzere toplam 185 şüpheliden 113'ü yakalanıp gözaltına alındı. Diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

FETÖ'nün askeri kanadına operasyon: 133 şüpheliye gözaltı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum