Fenerbahçe duyurdu! Galatasaray davayı kaybetti

Fenerbahçe duyurdu! Galatasaray davayı kaybetti, Spor Haberleri.

Fenerbahçe duyurdu! Galatasaray davayı kaybetti
Editör: 15Haber
10 Mayıs 2022 - 18:20
Fenerbahçe duyurdu! Galatasaray davayı kaybetti, Spor Haberleri. İşte o detaylar;

Fenerbahçe, idare heyeti üyesi Mustafa Kemal Danabaş'ın 6 Şubat 2021 tarihinde Galatasaray ile oynanan lig maçının gerisinde Beyaz TV'ye bağlanarak yaptığı talimat ardından Galatasaray kadar açılan hakaret davasını, sarı kırmızılı takımın kaybettiğini açıkladı. 

Fenerbahçe'nin devlete ait internet sitesinden yaptığı açıklama şu şekilde:

Galatasaray ile 06/02/2021 tarihinde sahamızda oynadığımız Süper Lig maçının ardından Yönetim Kurulu Üyemiz Mustafa Kemal Danabaş ’ın Beyaz TV isimli televizyon kanalında yayınlanan Beyaz Futbol isimli programa canlı yayında bağlanarak sarf ettiği,

“Böylece fazla kez gördüğümüz gibi Galatasaray gerçekleri saptırarak şark kurnazlığı yaparak algılama manipülasyonu yapmaktadır. Bu senelerdir alışkın olduğumuz Galatasaray riyakarlığıdır. Galatasaray yıllardır kimin sesi daha çok çıkarsa haklıdır modelini uygulamaktadır. Yıllardır kargaşa ile beslenmeyi iyi bilirler.”

ifadeleri nedeniyle Galatasaray Spor Kulübü tarafından Yöneticimiz hakkında açılan Hakaret Davası, hakaret suçu zarfında değerlendirilemeyeceği (Yargıtay 18. Canice Dairesinin 11/09/2019 tarih 2018/1547 E. 2019/11986 K. Sayılı kararında da belirtildiği üzere ''riyakar'' kelimesi barbar hitap tarzı niteliğinde olduğundan, iftihar, asalet ve saygınlığı rencide edici boyutta olmadığından hakaret suçu zarfında değerlendirilemez), bu bağlamda hakaret taşıyan tezahürat suçunun da hukuki unsurlarının maddi olayda oluşmadığı nedeniyle, şüpheli hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı kadar ‘Halk namına KOVUŞTURMA YAPILMASINA YER OLMADIĞINA ’ karar verilmiştir.

Fenerbahçe duyurdu! Galatasaray davayı kaybetti, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum