Fatih 'te eski İBB ek hizmet binasının yıkımında yola demir parça düştü: 1 yaralı

Fatih ’te eski İBB ek hizmet binasının yıkımında yola demir parça düştü: 1 yaralı, Gündem Haberleri.

Fatih 'te eski İBB ek hizmet binasının yıkımında yola demir parça düştü: 1 yaralı
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 17:04
Fatih ’te eski İBB ek hizmet binasının yıkımında yola demir parça düştü: 1 yaralı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Yaklaşık 3 yıldır kapalı olan eski İBB ek hizmet binası ve yanındaki İSPARK'a ait olan Mercan Katlı Otoparkı için yıkım kararı alınmıştı. Felaket çalışmasına başlayan ekiplerin vinç yardımıyla çatı kenarından aldığı büyük demir parça aniden yere düştü. Felaket için binayı çevreleyen bariyerleri aşan demir parça, Fuat Paşa Caddesi'nde seyir halinde yer alan bir araba ile motosikletin üstüne düştü. Olayda motosiklet sürücüsü başından yaralandı. Kendi imkanlarıyla hastaneye giden motosiklet sürücüsünün hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Kopan demir parça sebebiyle Fuat Paşa Caddesi trafiğe kapandı.

“Uyardık lakin dinlemediler”

Yaşanan olayı anlatan sokak esnafı Gökhan İlkel, “Sabah itibaren çatıdaki demirleri sökmeye başlamışlardı. tek tek söküp altında atıyorlardı. Biz de esnaf arkadaşlar olarak uyarmıştık. Fazla toz kalkıyor, gündüz olacak meslek yok diye uyarmıştık. Dinlemediler, neticede. Ben de içeride oturuyordum. Bu taraftan demirin geldiğini gördüm. Burada motorcu bir arkadaş vardı. Arkadaşın başı tam çöp kovasının demirine çarptı. Başı kanadı, ona müdahale ettik. Arkadaşı gönderdik, durum bu” dedi.

“Motorcu dost başından yaralandı”

İki araçta bedensel hasar oluştuğunu söyleyen İlkel, “Benim gördüğüm kadarıyla yalnızca iki araçta somut hasar var. Motorcu arkadaş başından yaralandı. Başka bir şart olmadı ama kesintisiz durduğumuz yerdi, durduğumuz alandı. O an içeride temizlik yapıyorduk. Yoksa yarımız bir tarafta, yarımız bir tarafta olurdu. Çünkü giyotin gibi aşağı indi demir” diye konuştu.

“Her Hâlükarda halatı koptu”

Demir parça düştüğü esnada trafikte seyir halinde olduğunu aktaran İbrahim Şıldır, “Benim aracım, ikinci vasıta. Yukarıdan vinç, bir kütle koparmaya çalışıyordu. Herhalde halatı koptu, direk insanların üstüne düştü. Kaç saattir ne bir zabıta, ne bir yetkili hiç kimse yok. Adamın kaşı yarıldı. Hiç kimse değil yani. Bak, halk perişan” ifadelerini kullandı.

Caner Sönmez - Davut Has

Fatih ’te eski İBB ek hizmet binasının yıkımında yola demir parça düştü: 1 yaralı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Fatih ’te eski İBB ek hizmet binasının yıkımında yola demir parça düştü: 1 yaralı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum