evde masajmasaj istanbul

Fatih'te 3 milyon dolarlık gasp girişimi kamerada

Edinilen bilgilere kadar durum geçtiğimiz Pazartesi sabahı Laleli'de yaşandı.

Fatih'te 3 milyon dolarlık gasp girişimi kamerada
Editör: 15Haber
07 Ekim 2021 - 14:40

Edinilen bilgilere kadar durum geçtiğimiz Pazartesi sabahı Laleli'de yaşandı. Çantalarında takriben 3 milyon dolar bulunan iki kardeş, meslek yerlerine gitmek için yürüdükleri sırada saldırıya uğradı. Çantayı taşıyan kardeşe silah doğrultan zanlılar, gasp girişiminde bulundu. Ama canları pahasına gaspçılara boyun eğmez kardeşler, para çantasını korudu. Çantayı alamayan gaspçılar, olay yerinden kaçtı.

“Tutukluk yapınca vatandaş müdahale etti”

Durum anını anlatan esnaf İsmail Çekin, “3 birey vardı. Silahla şahsa ateş etti. Tutukluk yapınca yurttaş müdahale etti. Kaçtılar. 3 milyon dolar vardı. Bir bağırtı sesi geldi. Biz bakınca kaçtılar. Şimdiye değin böyle bir şey yoktu. Tanıdık Olmayan uyruklularmış. Daha önce dövizcilere de soygun girişiminde bulunmuşlar” dedi.

“Parayı almaya çalıştılar lakin alamadılar”

Görgü şahitlerinden Kadir Karayel ise, “Sabah bu para ofislerine para valizini getirirken burada hamle oldu. 2 birey silahlıydı. Parayı almaya çalıştılar fakat alamadılar. Panikleme oldu. Allah'a şükür bir yaralanma olmadı. Bu çağrıda bulunmak değildir fakat hiçbir süre olmayacak. Diğer vakit olabilir. Bir iki aydır böyle şeyler var. Şimdiye değin rahattı. Bankalar ve döviz büroları çoğaldı. Para olan yerde tekrar tekrar bıkkınlık olur. 2-3 milyon dolardan bahsediyorlar” diye konuştu.

Gasp girişimi kamerada

Güpegündüz yaşanan gasp girişimi emniyet kameralarına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, iki gaspçı, sokakta çantayla yürüyen kardeşlere tabanca doğrultuyor. Buna karşın çantayı vermeyen kardeşler, iş hanına kaçıyor. Çantayı alamayan gaspçılar da olay yerinden tez uzaklaşıyor.

Caner Sönmez

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum