evde masajmasaj istanbul

Fatih 'te 2.5 dakikada 1 milyonluk liralık soygun kamerada

Olay, geçtiğimiz Cuma günü sabahleyin saat 05.00 sıralarında Fatih Mollafenari Mahallesi Atik Alipaşa Menderes Cadde üstünde yer alan iş hanının girişindeki gümüşçüde meydana geldi.

Fatih 'te 2.5 dakikada 1 milyonluk liralık soygun kamerada
Editör: 15Haber
11 Ekim 2021 - 15:08

Olay, geçtiğimiz Cuma günü sabahleyin saat 05.00 sıralarında Fatih Mollafenari Mahallesi Atik Alipaşa Menderes Cadde üstünde yer alan iş hanının girişindeki gümüşçüde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre 6 kişi kadar gerçekleştirilen hırsızlık olayında ticari araçla iş yerinin önüne gelerek araçtan şahıslardan 2'si etrafı gözetlemeye başladı.

Ellerinde levye olan hırsızlar iş yerinin kepengini kırarak içeri girdi. İş yerinde bulunan alarm sistemiyle panik yapan hırsızlar iki buçuk dakika gibi kısa bir vakit içerisinde gümüşçüde bulunan 100 kilogram gümüş ve kasada bulunan 300 bin TL'yi alarak oradan uzaklaştı.

6 kişi kadar gerçekleştirilen hırsızlık olayında şüphelilerin günler öncesinden müşteri gibi geldikleri iş yerine gelerek buluş yaptıkları öğrenildi. Takriben 1 milyon liralık gümüş ve parayı çalan hırsızların iş yerine girdikten daha sonra alarmın devreye girmesiyle telefonu çalan iş yeri sahibi Nedim Erdemir derhal güvenlik kameralarını teftiş etti. İş yerinin soyulduğunu gören Erdemir durumu polis ekiplerine haber verdi. Durum yerine gelen polis ekipleri yaptıkları iş yerinde incelemelerde bulundu. Emniyet kameralarını inceleyen ekipler, hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

Olay anı güvenlik kamerasına yansıdı

Gümüşçüde yaşanan hırsızlık olayı ise saniye saniye kameralara yansıdı. Görüntülerde ticari araçla iş yeri önüne gelen şahıslardan 2'si araçtan inerek etrafı gözetlemeye başladı. Diğer şahıslar da araçtan inerek ellerindeki levye ve demirle dükkanın kepengini kırarak içeri girdi. Dolaplarda ve raflarda bulunan gümüşleri bölge hırsızlar sonradan kasaya yöneldi. Kasada bulunan parayı da alan şahıslar kısa sürede iş yerinden ayrılarak kayıplara karıştı.

"Adamlar iki buçuk dakikada malı alıyor, kasayı da götürüyor"

Necip Erdemi, “Toplamda 6 kişiler. Biri arabada nöbet tutuyor yan tarafta diğerini öteki sokağa gönderiyorlar. 4 kişide dükkana saldırıyor. Durum 04.50'de oluyor. Yaklaşık verdikleri hasar 100 kg mülk. Kasayla beraber 100 bin dolar zararımız var. İtalyan gümüşü zincirimizi çalıyorlar genelde, kolay eriyebilecek basit paraya çevrilebilecek malların peşindeler. Saldırılar adamakıllı profesyonel gözüküyor. Eldivenli, kapüşonlu, maskeli bu işin uzmanı gibi gözüküyorlar. Evvelden de gelip buluş yapmışlar zaten. Çünkü kepenk kapalı olduğu için o saatte kapalı oluyor burası. Karanlıkta eliyle koymuş gibi her şeyi açıyor, kurcalıyor. İki buçuk dakikada 100 kg mal çalan hırsızı düşünün biz iki buçuk dakikada anlatamıyoruz. Adamlar iki buçuk dakikada malı alıyor. Kasayı da götürüyor. Jurnal hasılat kutusunun nerede olduğunu bile biliyorlar. Polisin verdiği bilgiye takriben ise komşumuza gelmiş bir gün önce. 3 gündür burada dolaştığını söylüyorlar bu şahısların. Komşuya saldırısının nedeni de bir ihbar olacak mı? Bir hareketlilik olacak mı? Diye düşüncesiyle hücum yapıyorlar. Amaç biziz. Kamera sistemi ile sokakları gözetleme sistemimiz var. Oradan bir hareket gelecek mi diye bakıyorlar büyük ihtimalle. Ama polisleri de bertaraf yapabilmek içinde gözcü koyuyorlar sokaklara. 6 kişiler toplamda 4 tanesi dükkana saldırıyor. Maalesef hiçbir yerden bir hareket gelmeyince adamlar işini yapıp gidiyor. Yani benim özel güvenliğimle alarmım çalmasaydı iki buçuk dakikada girip 100 kg mülk çalan hırsızı düşünün dükkanı komple boşaltırdı. Alarm çalınca panikliyor. Alarm çalınca camide namaz zamanı. Camiden çıkan olur, camiye giden olur veya devriye gelir gibi korkuyla beraber kaçıyorlar. Bu bizim başımıza geldi esnaf arkadaşlarımın başına gelsin istemem. Peşin Para para 300 bin TL idi, 250 bin lira kredi almıştım. 50 bin lirada bir haftalık hasılatım vardı" dedi.

Selim Bayraktar - İsmet Aktaş

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum