Fatih Erbakan erken seçim beklediği tarihi açıkladı

Fatih Erbakan erken seçim beklediği tarihi açıkladı, Düzce ’de bir restoranda partililerle bir araya gelen Her Tarafta Huzur Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Fatih Erbakan erken seçim beklediği tarihi açıkladı
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 22:27
Fatih Erbakan erken seçim beklediği tarihi açıkladı,

Düzce ’de bir restoranda partililerle bir araya gelen Her Tarafta Huzur Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Muhalefet partilerinin parlamenter sisteme taktığını söyleyen Erbakan, şunları söyledi:

* bir kere bu umulan muhalefet partileri her akşam televizyonlarda parlatılan, cilalanan, takmışlar kafayı parlamenter sisteme. Sabahtan akşam parlamenter sistem, güçlendirilmiş parlamenter sistem, daha da zinde parlamenter sistem.

* Biz aylardır anlatmaya çalışıyoruz. Mesele sistem meselesi yok, mesele zihniyet meselesidir. Eğer zihniyet milli manzara zihniyeti olmazsa, eğer zihniyet millet zihniyeti olmazsa dünyanın en dinç sistemini de getirsen saadete, selamete ulaşamazsın.

* Ama ulusal görünüm zihniyeti olursa, önce dış güçler demeyen, önce halk müziği diyen bir zihniyet olursa her türlü sistemle millete hizmet olası olur.

“ÜLKEYİ BATIRMA REFERANSLARI VAR”

Muhalefet partilerini eleştiren Erbakan, şöyle konuştu:

* Bu gece, gündüz güçlendirilmiş parlamenter sistem diyen muhalefet partilerine soruyoruz. Sizin ekonomide, dış politikada, Güneydoğu sorununda böyle dişe dokunur maddesel bir öneriniz var mı? Hayır, apaçık böylece bir şey yok.

* Türkiye ’yi, halkı şu içine girdiği hesaplı burhandan kurtarmak için herhangi bir kaynak paketiniz var mı? Parayı nereden bulacaksınız? Kaynağımız da değil, paramız da yok. Ha bire güçlendirilmiş parlamenter sistem.

* Soruyoruz, daha önce meslek başına gelip bu ülkeyi düze çıkardığınız yönünde referansınız var mı? Hayır o yönde de referans yok. Tam aksine daha önce birçoğunun iş başına gelerek ülkeyi daldırma referansları var. Böyle olunca malum muhalefetin gelmesi yağmurdan kaçarken doluya tutulmak olur.

“ÜLKEYİ MEVCUT İKTİDARDAN DAHA İYİ BİR NOKTAYA GETİRMELERİ OLASI DEĞİLDİR”

Muhalefet partilerinin ülkeyi mevcut iktidardan daha iyi bir noktaya getirmelerinin mümkün olmadığını açıklayan Erbakan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

* Diğer tarafta bu malum muhalefet içinde 28 Şubatta tanklara selam duran zihniyet var. Türkiye ’yi Suriye bataklığına sürükleyenler var. Mevcut iktidara faiz ödemesinden nedeniyle çatarken, ekonomiden sorumluluk sahibi bakan olduğu dönemde takvim sıradan 35 milyon dolar faiz ödeyenler var.

* Kendisinin bakanlığından sonraki performansa baktığınızda AK Parti iktidarı sıradan 18- 20 milyar dolar faiz ödemiş, bu zatın kendisi bakanken iktidara yıllık 35 milyar dolar faiz ödemiş. ‘Ayasofya cami olmamalıydı, müze olarak kalmalıydı ’ diyenler var. ‘Gelir gelmez hemen İstanbul sözleşmesine geri döneceğim ’ diyenler var. Al birini vur ötekine, yağmurdan kaçarken doluya tutulmaktır.

* Toplumsal cinsiyet sapkınlığını üniversitelerde ders olarak okutacağım diyen var. Gerçekten us almayacak şekilde daha bunu muhalefetteyken, toplumun oyuna muhtaçken söyledikleri bunlar. bundan başka iktidara geldiklerinde neler söyleyecekler?

* Laiklik ilkesini din düşmanlığı gibi uygulamak isteyen var. Dolayısı ile malum muhalefet partilerinin millete, devlete vereceği bir şey yoktur. Ülkeyi mevcut iktidardan daha iyi bir noktaya getirmeleri olası değildir.

* Bunlar bir 5 veya 10 sene daha kaybetmemize neden olur fakat bizim ülke olarak 5-10 yıl yok, 5-10 hafta kaybetmeye tahammülümüz yok. O nedenle daima söylediğimiz gibi milletimizin yüzünün gülmesi, paylaşımda adaletin tesis edilmesi, yaşanabilir Türkiye ’nin, baştan büyük Türkiye ’nin tesis edilmesi önce insanlar diyen iktidarın meslek başında olması ama ve ama ulusal görüşle mümkündür.

“EKİM-KASIM AYINDA ERKEN SEÇİM BEKLİYORUZ”

Erbakan, ekim ya da kasım ayında erken seçim beklediklerini açıklama ederek şunları söyledi:

* Ekonomik sıkıntılardan dolayı erken seçimin olması gündeme gelebilir. Halkta biriken enerji, gerçekten bıçağın kemiğe dayanmış olması, halkın tepkisi bir an önce sandığın gelmesine neden olabilir.

* İktidarın döviz bulma zorluğu ve çarkı çevirememesi yani 12 aylık sürede dış borç ödeyeceksin, 193 milyar dolar lüzumlu. 12 ay içinde cari açığı kapatacaksın 60 milyar dolar gerekli. Bu ne demektir. Her bir Allah ’ın günü 1 milyar dolara yakın para 700-800 milyon dolar döviz bulması lüzumlu. Bunu bulamıyor. ‘Çin ’le swap yapayım, Katar ’la swap yapayım. Eşten, dosttan birkaç milyar dolar bulayım ’. Lakin dönmüyor. Dolayısı ile gerçekten sıkışmış durumdalar. Bundan nedeniyle bir erken tercih olma ihtimali var.

* Diğer husus da sayın Cumhurbaşkanı ’nın 3 ’üncü defa aday olması. Seçimler vaktinde olursa 2 kere namzet oldunuz, 3 ’üncü kere namzet olamazsınız tartışması çıkacak. Ama bir erken tercih olduğu takdirde bu tartışmalardan kurtulmuş olacaklar. böylece bir erken seçim olma ihtimalini yüksek görüyoruz.

* 2022 yılı Ekim veya Kasım ayında sandığın milletin önüne gelmesi ihtimali olabilir. İnşallah bir lahza evvel olsun. Çünkü ekonomi alanında vaziyet hiç iyi yok. Bir an önce zam, faiz, borç ekonomisinden bu devlet varlıklarının haraç, mezat satılmasından kurtulup, milli kaynak paketlerinden kaynak üretip, istihdam modelini uygulayacak bir iktidar modelinin bir ulusal görüş iktidarının gelmesi lazım. Bu milletin hayrına olacaktır demek istiyoruz. DHA

Fatih Erbakan erken seçim beklediği tarihi açıkladı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum