Fatih Erbakan'dan Sarıgül'e ziyaret

Fatih Erbakan'dan Sarıgül'e ziyaret, Gündem Haberleri.

Fatih Erbakan'dan Sarıgül'e ziyaret
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 14:59
Fatih Erbakan'dan Sarıgül'e ziyaret, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Türkiye Metamorfoz Partisinin genel merkezinde yaklaşık 1,5 saat süren görüşmenin ardından ikili basın toplantısı düzenledi. Baştan Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, görüşmede, ülke gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunduklarını söyledi.

“ÇÖZÜM NOKTASINDA BİRÇOK KONUDA MUTABIK OLDUĞUMUZU GÖRÜYORUZ” 

Erbakan, Tekrar Kolaylık Partisi, Ulusal Bakış olarak borç ve ücret yerine Milli Kaynak Paketleri ile kaynak üretilmesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

“Elde edilecek tasarruf ve kaynakla da üretim, istihdam ve ihracat odaklı ekonomi ve yeniden yapılanma modeline geçilmesi lüzumlu. Tüm bu gerçekleri Her Yerde Huzur Partisi olarak en yüksek sesle ifade ediyoruz. Muhalefet partileri ile iletişim kurduğumuz münasebette olduğumuz siyasi partilerle de görüşmelerimizi paylaşıyoruz. Onlarında büyük ölçüde aynı dertten felakete uğramış olduğunu ve çözüm noktasında da birçok konuda mutabık olduğumuzu da görüyoruz.

Dolayısıyla muhalefet partilerinin tüm gücüyle çalışmalarına devam etmesi ve bir an evvel hatalı uygulamaların ve ekonomi modelinin ortadan kalkması için mevcut iktidarın yapılacak ilk seçimde değişmesi, yerine de kalkınmaya, üretime, istihdama, ihracata karşın idareli modeli uygulayacak, eşit bütçeyi yapacak, faiz harcamalarını, israfı ortadan kaldıracak bir modeli göstermek üzere yeni bir iktidarı Türkiye ’nin başına gelmesi gerektiğini açıklama ediyoruz.”

“EL BİRLİĞİ İLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, ülke gündemini ilgilendiren konular üstünde özenli bir şekilde mülâkat gerçekleştirdiklerini açıklama etti. Türkiye Değişim Partisi ve Her Tarafta Huzur Partisinin tek amacı olduğunu söyleyen Sarıgül, şöyle konuştu:

“Amacımız bayrağımızın mutlu olması, toprağımızın özgür olması ve bu topraklarda yaşamış milletimizin Ahmetin, Mehmetin yüzünün gülmesi değil, tüm milletimizin yüzünün gülmesi için el birliği ile çalışmaya devam edeceğiz. Affet Türkiyem projesi ile Türkiyemizde kardeşlik hukukunu yeni her yerde atama etmeliyiz. Toplumsal barışı daima birlikte sağlamalıyız. Bunun için de heyetlerimiz kendi arasındaki görüşmelere devam edecekler. Türkiye Metamorfoz Partisi olarak ekonomik milliyetçilik diyoruz.

Ekonomik milliyetçilik kendi ürünlerimize sahip çıkmak, Türk çiftçisinin hakkını Rus, Amerikan çiftçisine peşkeş sürüklemek değil. Son 20 yılda 120 milyar dolar parayı biz kendi çiftçimize vermedik, bunu Ukrayna, Rus, Amerikan çiftçisine verdik. Hesaplı milliyetçilik kendi topraklarımıza sahip çıkmaktır. İki partinin de amacı bireysel değil, biz istiyoruz ancak önce vatanımız. Hem bizim iktidarımızda her zaman birlikte iktidarımızda gelen mültecileri, göçmenleri ve sığınmacıları eşdeğer oranda Avrupa Birliği ülkelerine dağıtmayı inşallah Allah bize nasip eder.” (DHA)

Fatih Erbakan'dan Sarıgül'e ziyaret, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum